RESOVIA - WIDZEW RELACJA 19.07.2020. Dziś ważny mecz w II lidze. Sprawdź wynik meczu Resovia Widzew

Dariusz Kuczmera
Dziś piłkarze Widzewa w Rzeszowie zagrają z tamtejszą Resovią. To kolejny bardzo ważny mecz w drodze do I ligi drużyny z al. Piłsudskiego. Poniżej zapraszamy na relację LIVE z tego meczu. Początek o godz. 13:05.

RESOVIA - WIDZEW RELACJA NA ŻYWO
strona wymaga odświeżania

RESOVIA1
WIDZEW0

90+10 min. - sędzia kończy mecz. Widzew przegrywa i oddala się od bezpośredniego awansu. Teraz trzeba modlić się o porażki Górnika Łęczna i GKS Katowice. Był to przedziwny mecz: szpital Tanżyny, czerwona kartka Pawłowskiego, Wołąkiewicz w bramce, ale przegraliśmy dlatego, że Widzew w najmniejszym stopniu nie przypominał drużyny z poprzedniego meczu ze Stalą. Co się dzieje z Widzewem? Można dostać zawału, oglądając popisy tej drużyny
90+8 min. - wolny dla Resovii
90+7 min. - znów nieudana akcja Widzewa
90+6 min. - Robak nie sięgnął piłki
Jak wyjaśnia red. Arkadiusz Stolarek czwarta zmiana nie może być wykorzystana w przypadku, gdy bramkarz ukarany zostaje czerwoną kartką. Gdyby była kontuzja Pawłowskiego, Wolański mógłby wejść
90+4 min. - Robak faulował rywala przed polem karnym Resovii
90+3 min. - Wołąkiewicz broni, strzelał Radulj
90+2 min. - Wolsztyński z wolnego był bliski szczęścia, piłka spadła na górną część siatki
90+1 min. - wolny dla Widzewa na wprost bramki Resovii z odległości 19 metrów
90 min. - piłkarze Resovii grają na czas, sędzia nie reaguje
87 min. - ostro krytykujący arbitra z ławki rezerwowych Wolański otrzymuje żółtą kartkę
85 min. - gracze Resovii atakują, ale nie strzelają w światło bramki, Widzew nie wierzy w odrobienie strat
78 min. - coś niebywałego. Wolański nie może wejść na boisko, do bramki wchodzi Wołąkiewicz
77 min. - czerwona kartka dla Pawłowskiego. Bramkarz Widzewa wybiegł daleko za pole karne, chciał główkować, ale nie sięgnął piłki i zagrał ją ręką, by zatrzymać piłkę przed Świderskim. Łodzianie będą grać w dziesiątkę. Świderski strzelił na 2:0 do pustej bramki, sędzia nie uznał tego gola, bo wcześniej przerwał gwizdkiem akcję Resovii po zagraniu ręką Pawłowskiego
76 min. - po główce Zalepy Pawłowski łapie piłkę
74 min. - przerwa na napoje
73 min. - kiks Mandiangu przed polem karnym Resovii, piłka wyszła za boisko
72 min. - schodzi Ojamaa, za niego Mandiangu
71 min. - Twardowski za Antkowiaka w Resovii
69 min. - po wrzutce Wolsztyńskiego i główce obrońcy, bramkarz Resovii wybija piłkę ręką z linii bramkowej Resovii
68 min. - przerwana akcja Ojamy z Robakiem
67 min. - Hebel z wolnego prosto w mur widzewiaków
65 min. - Poczobut schodzi z boiska, w jego miejsce Wolsztyński
64 min. - Świderski podał do Hebla, tego podania nie przeciął Wołąkiewicz, Hebel przyjął piłkę i z kilkunastu metrów strzelił do siatki. Resovia - Widzew 1:0
64 min. GOL DLA RESOVII
63 min. - dobrze w obronie Radwański, ale zaczyna akcję niedokładnie
62 min. - Ojamaa nie zdążył do dośrodkowania
61 min. - Robak barkiem wypchnięty za końcową linię
57 min. - doskonała okazja dla Resovii. Krykun do Świderskiego, Pawłowski łapie piłkę
57 min. - trener Marcin Kaczmarek ukarany żółtą kartką
55 min. - Robak z wolnego z odległości ok. 25 metrów, o metr za wysoko
54 min. - Ależ akcja Widzewa. Kosakiewicz dobrze dośrodkował, Robak strzelił głową, ale bramkarz Resovii kapitalnie broni. Pierwszy strzał celny Widzewa
50 min. - Ojamaa strzelał zza pola karnego, niecelnie. Mógł podawać do Kosakiewicza
48 min. - zbyt długie podanie Radwańskiego do Robaka
47 min. - Robak na pozycji spalonej
47 min. - Radwański nie poradził sobie w polu karnym Resovii
46 min. - początek drugiej połowy
46 min. - karetka zabrała Tanżynę na badania do szpitala. Jego miejsce na boisku zajmuje Wołąkiewicz
45+5 min. - koniec pierwszej połowy. Widzew gra niedokładnie, nie stworzył ani jednej groźnej okazji pod bramką rywala
45+4 min. - Poczobut fauluje i też dostaje żółtą kartkę
45+1 min. - Kosakiewicz ukarany żółtą kartką. To ósma jego kartka, nie zagra ze Zniczem
45 min. - sędzia teraz upomina kierownika Marcina Pipczyńskiego, który słusznie krytykował decyzję arbitra
44 min. - żółta kartka dla jednego z trenerów Resovii
44 min. - kolejna zepsuta akcja łodzian, Widzew gra zbyt nerwowo
43 min. - Radwański traci piłkę, nie jest sobą w tym meczu łódzki pomocnik
41 min. - zablokowane dośrodkowanie Kosakiewicza
40 min. - kibice protestują, ich zdaniem był róg, sędzia oddaje piłkę widzewiakom
38 min. - a jednak zmiana decyzji, Tanżyna wraca na boisko, Wołąkiewicz nadal się rozgrzewa
37 min. - oby to nie był wstrząs mózgu Tanżyny, za niego wchodzi Wołąkiewicz
36 min. - Tanżyna w walce o piłkę, pada na murawę. Obrońca Widzewa zejdzie z boiska
35 min. - róg dla Widzewa
35 min. - Zalepa wybił piłkę na aut po wejściu w pole karne Możdżenia
33 min. - piłka po wrzutce Kosakiewicza wybita przez gospodarzy
32 min. - Gutowski faulowany przy narożniku pola karnego
31 min. - Tanżyna zostaje na boisku, przydała się dłuższa przerwa na napoje
31 min. - Lekarz bada Tanżynę, który na szczęście wstaje, Wołąkiewicz już się rozgrzewa
29 min. - wygląda, jakby Tanżyna stracił przytomność w polu karnym Resovii po zderzeniu z obrońcą gospodarzy
29 min. - Zalepa fauluje Robaka
27 min. - Tanżyna popełnia błąd, strzał Świderskiego tuż obok bramki. Szczęście Widzewa
25 min. - tempo meczu spadło, senna atmosfera, kibice oglądają mecz z balkonów bloków, które górują nad stadionem
22 min. - Robak na pozycji spalonej
20 min. - widzewiacy długo rozgrywają piłkę, chcą wciągnąć rywali na swoją połowę
19 min. - Robak i Radwański pieczołowicie pilnowani przez rywali
18 min. - Antkowiak uderzył łokciem w twarz Tanżynę
17 min. - Świderski fauluje Poczobuta, sędzia uspokaja rzeszowianina, który chce bardzo pokazać się byłym kolegom
16 min. - za mocna klepka Radwańskiego z Kordasem
14 min. - wolny dla Resovii, Antkowiak na spalonym
13 min. - trener Kaczmarek podszedł do linii końcowej, udziela wskazówek piłkarzom Widzewa
12 min. - strzał na bramkę Widzewa, za wysoko
11 min. - Pawłowski ratuje drużynę, rzucił się pod nogi napastnika Resovii i wybił piłkę
9 min. - Tanżyna faulowany przez Świderskiego, kontra Resovii, Antkowiak strzelał, piłkę łodzianie wybili na róg
8 min. - Kordas źle przyjął piłkę i zepsuł dobrą akcję
7 min. - Ojamaa niedokładnie do Robaka
5 min. - groźnie w polu karnym Widzewa, Pawłowski dobrze wyszedł z bramki i uprzedził Persaka
4 min. - dobra interwencja Kosakiewicza
3 min. - szybki i żywiołowy atak gospodarzy przerywa Tanżyna
2 min. - zbyt dalekie podanie Tanżyny do Gutowskiego
1 min. - pierwszy strzał gospodarzy, tuż obok słupka
1 min. - początek meczu, pierwszy gwizdek sędziego

Godz. 13:02 - kibice powitali widzewiaków gwizdami. Łodzianie grają w żółtych koszulkach, czarnych spodenkach i żółtych getrach. Resovia gra na biało z czerwonymi wstawkami na koszulkach

Godz. 13:00 - czekamy na wyjście drużyn na boisko

Godz. 12:55 - Widzew jest na fali. Po okresie słabszej gry zaprezentował bardzo dobrą dyspozycję w spotkaniu ze Stalą Stalowa Wola. Trener Szymon Szydełko powiedział: Drużyna Widzewa wyglądała, jakby wpadła do kociołka Panoramixa. Tak doskonale widzewiacy wyglądali pod względem przygotowania fizycznego.

Godz. 12:50 - piłkarze obu drużyn rozgrzewają się na boisku stadionu Resovii

Godz. 12:40 - Skład Resovii: Zapytowski – Geniec, Domoń, Persak, Adamski, Antkowiak, Hebel, Płatek, Zalepa, Krykun, Świderski. Rezerwowi: Daniel – Wasiluk, Kantor, Radulj, Twardowski, Feret, Hajduk. A zatem grają nasi dobrzy znajomi: były napastnik Widzewa Daniel Świderski i łodzianin Sebastian Zalepa, który miał propozycję z Widzewa.

Godz. 12:35 - Faworytem spotkania są piłkarze Widzewa, na których jest kurs 1.85 zł. Bukmacherzy za zwycięstwo Resovii płacą aż 3,90 zł za postawioną 1 zł, w przypadku remisu obowiązuje kurs 3.60.

Godz. 12:30 - Resovia nie wygrała od 11 spotkań. Po raz ostatni zwyciężyła 29 lutego (6:0 nad Gryfem), a później zanotowała siedem remisów i cztery porażki.

Godz. 12:20 - Mecz z Resovią poprowadzi Grzegorz Kawałko. Sędzia z Augustowa gwizdał w tym sezonie trzy spotkania Widzewa w II lidze. Były to wygrane mecze z Gryfem Wejherowo (2:1), Pogonią Siedlce (7:3), a także zremisowany 1:1 mecz z Olimpią Elbląg.

Godz. 12:15 - Widzew może wywalczyć awans do I ligi już dzisiaj. Pierwszy wariant: wygrana Widzewa w Rzeszowie, strata punktów GKS Katowice ze Stalą Stalowa Wola, drugi wariant: wygrana Widzewa w Rzeszowie, porażka Górnika Łęczna ze Stalą Rzeszów. Mecz GKS Katowice zakończy się ok. godz. 19, mecz Górnika Łęczna ok. 19.40. Emocjonujący wieczór przed nami.

Godz. 12 - Widzew rozpocznie mecz w identycznym składzie jak w ostatnim wygranym meczu ze Stalą. Oby dziś powtórzyli dobry mecz sprzed czterech dni i 3 punkty przywieźli do Łodzi. Jeszcze tylko dwa finały, te mecze trzeba wygrać, a I liga stanie się faktem.

Godz. 11:55 - Skład Widzewa na mecz z Resovią:
Widzew: Pawłowski – Kosakiewicz, Rudol, Tanżyna, Kordas – Możdżeń, Poczobut – Ojamaa, Radwański, Gutowski – Robak
Rezerwowi: Wolański – Turzyniecki, Wołąkiewicz, Pięczek, Gąsior, Mandiangu, Mąka, Prochownik, Wolsztyński

Godz. 11:50 Poniżej aktualna tabela II ligi. Widzew rozpocznie bieżącą kolejkę.