Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Remonty ulic w Łodzi. Rozpoczęły się roboty na ul. 3 Maja i ul. Pryncypalnej. Wkrótce zacznie się wymiana nawierzchni na ul. Kilińskiego

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Na ul. 3 Maja najpierw pracują ekipy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi.
Na ul. 3 Maja najpierw pracują ekipy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi. UMŁ
Od środy 6 grudnia rozpoczną się roboty na kolejnej ulicy na Górnej w ramach projektu przebudowy dróg w tej dzielnicy, dzięki któremu przybędzie kilka kilometrów ulic z nową nawierzchnią. Remont jezdni będzie prowadzony na odcinku ul. Kilińskiego przebiegającego w tej dzielnicy.

Remont ul. Kilińskiego. Będzie nowy asfalt na jej odcinku na Górnej

Nowa nawierzchnia będzie układana na fragmencie od ul. Śląskiej do ul. Broniewskiego. Ruch samochodów nie zostanie wstrzymany, a zacznie obowiązywać jednokierunkowy przejazd od ul. Śląskiej do ul. Broniewskiego.
Do remontu w następnym etapie wyznaczono ul. Śląską - od posesji nr 48 do ul. Rzgowskiej. Tym samym nowy asfalt zostanie ułożony na całej długości drogi od Chojen do Młynka.

Roboty na ul. 3 Maja. Na początek nowy wodociąg

Rozpoczęły się zapowiadane prace na innych dwóch drogach na Górnej. Na ul. 3 Maja Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi rozpoczął remont wodociągu. Prace są podzielone na etapy i obecnie ekipy ZWiK zajęły odcinek od ul. Świetlicowej do ul. Morskiej, a będą przesuwać się w kierunku ul. Pabianickiej. Pozwoli to na wykonanie w przyszłym roku przebudowy ul. 3 Maja, która zyska nową nawierzchnię, chodniki i wygodne przystanki autobusowe.

Teraz objazd został poprowdzony ul. Ruchliwą. Ponadto na ul. Stylowej i ul. Morskiej obowiązuje jeden kierunek jazdy. Ul. Stylową dojedzie się do ul. 3 Maja, a ul. Morską do Ruchliwej. Takim objazdem kursują autobusy linii 63.

Roboty na ul. Pryncypalnej. Na początek nowy przystanek autobusowy

Ruszyły też prace na ul. Pryncypalnej. Teraz przygotowuje się jezdnię - trwa korytowanie - do nowej betonowej nawierzchni przystanku autobusowego, a następnie przebuduje się peron dla pasażerów. W tym przypadku również prace związane z remontem nawierzchni podzielono na etapy, aby zmniejszyć utrudnienia w ruchu. Już teraz w godzinach szczytu tworzą się tutaj korki. Dopiero gdy zacznie się wymiana nawierzchni, zostanie wprowadzony jeden kierunek jazdy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany