Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remonty ulic w Łodzi. Miasto podpisało umowę z wykonawcą przebudowy ul. Rąbieńskiej. Roboty ruszą za rok. Sprawdź harmonogram

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Miasto podpisało w czwartek 30 listopada umowę z warszawską firmą Trakcja na remont ul. Rąbieńskiej i przyległych ulic. Inwestycja pod hasłem „Budowa i rozbudowa dróg dojazdowych do drogi ekspresowej S-14 i poprawa komunikacji na osiedlach Złotno i Teofilów" zostanie podzielona na etapy.

Remonty ulic w Łodzi. Nie tylko ul. Rąbieńska

W pierwszym planuje się modernizację tak ważnej dla Teofilowa i Złotna drogi, czyli ul. Rąbieńskiej na odcinku od ul. Szczecińskiej (bez skrzyżowania) do ul. Traktorowej wraz ze skrzyżowaniem oraz przebudowę ul. Traktorowej do ul. Snopowej oraz ul. Wykowej na odcinku od ul. Rąbieńskiej do ul. Kotarbińskiego. Na ul. Rąbieńskiej oprócz ułożenia nowej jezdni wybuduje się chodniki, nowe zatoki i perony autobusowe, drogi rowerowe, zainstaluje oświetlenie. Będą zlokalizowane cztery ronda, m.in. u zbiegu ul. Rąbieńskiej i Traktorowej. Łączna długość całego układu drogowego wyniesie ok. 5 kilometrów.

Drugi etap zakłada budowę przedłużenia ul. Kaczeńcowej na odcinku od ul. Rąbieńskiej do ul. Odrowąża. I wreszcie trzeci etap to budowa drogi będącej fragmentem planowanego od lat przedłużenia ul. Wojska Polskiego - od nowego odcinka ul. Kaczeńcowej do ul. Traktorowej oraz przebudowa ul. Traktorowej na odcinku od nowego fragmentu przedłużenia ul. Wojska Polskiego do ul. Judyma.
Realizacja wszystkich tych przedsięwzięć wraz z projektowaniem zajmie trzy lata, z tego rok przygotowywanie projektu.

Więcej:

W dniu otwarcia ruch na nowej Trasie Górna był jeszcze niewielki.

W Łodzi oficjalnie otwarto trzeci odcinek Trasy Górna. Nowa ...

- Roboty na ul. Rąbieńskiej nie rozpoczną się przed zakończeniem remontu ul. Krakowskiej - uspokajał

wiceprezydent Adam Pustelnik

. - Nowa droga powstanie w ciągu 42 miesięcy od podpisania umowy. Przygotowanie projektu potrwa co najmniej rok. Wkopanie łopaty nastąpi więc nie wcześniej niż na przełomie 2024 i 2025 roku. Dlatego nie należy obawiać się paraliżu komunikacyjnego tej części miasta.

Koszt całej inwestycji wyniesie 96 mln zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany