Remont Włókienniczej, nowy woonerf w Łodzi: podwórzec miejski, fontanny, jezdnia w szachownicę i dużo zieleni

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Fontanny, park kieszonkowy z placem zabaw, nawierzchnia w szachownice oraz nowe ławki, kosze, latarnie i nasadzenia pojawią się na ul. Włókienniczej w Łodzi i w pasażu, który połączy tę ulicę z ul. Jaracza. Prace potrwają do końca 2021 roku i pochłoną około 10 mln zł. CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE mat. prasowe
Ulica Włókiennicza w Łodzi w trakcie remontu i rewitalizacji zostanie zmieniona w podwórzec miejski. Fontanny, park kieszonkowy z placem zabaw, nawierzchnia w szachownice oraz nowe ławki, kosze, latarnie i nasadzenia pojawią się na ul. Włókienniczej w Łodzi i w pasażu, który połączy tę ulicę z ul. Jaracza. Prace potrwają do końca 2021 roku i pochłoną około 10 mln zł.

Ulica Włókiennicza w Łodzi zmieni się nie do poznania. Dzięki rewitalizacji obszarowej wyremontowane będą nie tyko kamienice. Zniszczona i zapuszczona, mająca kiedyś złą sławę ulica będzie przebudowana w podwórzec miejski.

Plan jest taki, że ul. Włókiennicza będzie miała formę woonerfu bez wyraźnego przedziału między jezdnią a chodnikiem. W ramach nawierzchni pojawi się tam biało – czarna szachownica z kostki bazaltowej. I właśnie w taką szachownicę zostaną wkomponowane kawałki kolorowych ornamentów nazywanych przez inwestora „płytkami betonowymi Majewskiego”. Chodzi o to, że będą one nawiązywały do płytek ceramicznych znajdujących się w domu słynnego architekta Hilarego Majewskiego, który jest najładniejszym budynkiem przy tej ulicy.

- Właśnie rozpoczął się przetarg na przebudowę ul. Włókienniczej z parkiem kieszonkowym zlokalizowanym między kamienicami o numerach 17 i 19 oraz na wykonanie pasażu Majewskiego, co będzie wiązało się z usunięciem trafostacji. Otwarcie ofert nastąpi w lipcu, po czym będzie 12 miesięcy na przygotowanie projektu inwestycji. Dlatego tak długo to potrwa, ponieważ ul. Włókiennicza znajduje się w strefie konserwatorskiej. Prace potrwają do końca 2021 roku, zaś ich efekt zobaczymy najpóźniej wiosną 2022 roku – poinformowała Agnieszka Kowalewska – Wójcik, dyrektor Zakładu Inwestycji Miejskich w Łodzi, na wtorkowej konferencji prasowej.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Najnowsze oferty na Black Friday

Materiały promocyjne partnera

Wideo

Komentarze 27

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-05-31T17:31:57 02:00, Kierowca:

Kolejny podwórzec z drzewkami, nie wiem po co. Dobrze że ja nie mieszkam w tamtych rejonach. Dosyć tam ciemno bo zabudowa gęsta to jeszcze drzewka posądza, że o kolejnym utrudnieniu ruchu nie wspomne. Jak ktoś chce drzewa to do lasu

nie chcesz drzew - na pustynię!

K
Kierowca

Kolejny podwórzec z drzewkami, nie wiem po co. Dobrze że ja nie mieszkam w tamtych rejonach. Dosyć tam ciemno bo zabudowa gęsta to jeszcze drzewka posądza, że o kolejnym utrudnieniu ruchu nie wspomne. Jak ktoś chce drzewa to do lasu

a
antypatusy

super tylko żeby od razu patologie wysiedlili

G
Gość

Dlaczego Aleksandrowska na Kochanówce nie jest remontowana? Przecież Zdanowska obiecała 9 lat temu...

G
Gość
2019-05-31T11:27:21 02:00, Olo:

Po wpisach widać, że ten brukowiec nie zatrudnia moderatora. Każde forum pod artykułem zawalone jest spamem. A cały zarząd Polska Presse ma to w dooopie.

Spam to pryszcz, ale dlaczego przepuszczane są wulgaryzmy?! Autor artykułu powinien moderować.

O
Olo

Po wpisach widać, że ten brukowiec nie zatrudnia moderatora. Każde forum pod artykułem zawalone jest spamem. A cały zarząd Polska Presse ma to w dooopie.

R
Rozkosze analne
2019-05-28T18:08:35 02:00, solidarny biznes:

a na ławeczkach w kieszonkowym parku będą siedziały łódzkie włokniarki , popijały drinki na zasłużonej emeryturze i sławiły solidarnych obrońców za to duchowe bogactwo jakiego nie dostąpiłyby za komuchów .

2019-05-28T22:31:08 02:00, Solidarny szeryf:

Spierdalaj komuchu, wam przez 45 lat nie udało się niczego wyremontować.

Mieliście tylko czas na wprowadzanie kartek żywnościowych dla ludu pracującego i strzelanie do robotników.

2019-05-30T16:55:11 02:00, ...:

Burak a nie szeryf....

2019-05-31T09:09:04 02:00, Gość:

A wam przez 4 lata udało się zboczeńców w sutannach wprowadzic wszędzie. I zamiast strzelać do robotników oni dymaja ich dzieci i baby.

Dymał to cię bedzię rabiej,biedrek i trzaska kolo przedszkola,pajacu!

G
Gość
2019-05-29T09:55:50 02:00, Gość:

Będzie jak zwykle: za ogromne pieniądze zrobi się remont który za 2-3 lata będzie trzeba powtórzyć a chętnych do zamieszkania w "wyremontowanych" kamienicach będzie jak na lekarstwo. Posprzątać terenu też nie będzie miał kto.

2019-05-29T10:04:10 02:00, Ldz:

A gdzie tak niby jest?

Po co zmyślasz?

2019-05-29T11:09:25 02:00, Gość:

Na przykład kamienica róg Nowomiejskiej i Północnej.

2019-05-31T09:11:43 02:00, Gość:

Jaki przykład? Imbecylu nie zrozumiałeś, że ta kamienica przeszła remont a teraz dodatkowo zewnętrznie chcą poprawić hydroizolację fundamentu? No tak, tylko PiSwoski troll to człowiek po OHP albo zawodówce, którą w systemie 3 letnim kończył przez 10, bez rezultatu. Morda pisi stolcu.

Zapisz sobie, ze remont wnętrz w budynku w którym do remontu jest dach ( jak w tej kamienicy ) i wilgoć od fundamentów ( jak w tej kamienicy ) to całkowity absurd. To oczywiste dla każdego kto ma elementarną wiedzę i zdolność kojarzenia. Ciebie do tego grona nie zaliczam. Mógłbym napisać coś jeszcze o poziomie twojej wypowiedzi, ale po co? Każdy kto ją przeczyta sam może sobie wyrobić pogląd na temat twojej kultury.

G
Gość
2019-05-29T10:50:10 02:00, kotek:

A może zamiast wyrzucać pieniądze na pasaż do Jaracza i szachownicę na Włókienniczej wyremontować np. ul. Frezjową, która od lat nie nadaje się do jazdy samochodem (choć ruch na niej ogromny)?

2019-05-31T00:17:22 02:00, Gość:

A kto słyszał o takiej ulicy?

Jest to ulica łącząca pomorską z transmisyjną i dalej rokicińską - choć leży na przedmieściu Łodzi, to ruch na niej ogromny. To samo dotyczy zresztą wszystkich ulic w tym rejonie: Transmisyjnej, Hetmańskiej i - przede wszystkim - Pomorskiej na odcinku kilkunastu kilometrów. O tej ulicy chyba słyszałeś?

G
Gość
2019-05-29T09:55:50 02:00, Gość:

Będzie jak zwykle: za ogromne pieniądze zrobi się remont który za 2-3 lata będzie trzeba powtórzyć a chętnych do zamieszkania w "wyremontowanych" kamienicach będzie jak na lekarstwo. Posprzątać terenu też nie będzie miał kto.

2019-05-29T10:04:10 02:00, Ldz:

A gdzie tak niby jest?

Po co zmyślasz?

2019-05-29T11:09:25 02:00, Gość:

Na przykład kamienica róg Nowomiejskiej i Północnej.

Jaki przykład? Imbecylu nie zrozumiałeś, że ta kamienica przeszła remont a teraz dodatkowo zewnętrznie chcą poprawić hydroizolację fundamentu? No tak, tylko PiSwoski troll to człowiek po OHP albo zawodówce, którą w systemie 3 letnim kończył przez 10, bez rezultatu. Morda pisi stolcu.

G
Gość
2019-05-29T09:55:50 02:00, Gość:

Będzie jak zwykle: za ogromne pieniądze zrobi się remont który za 2-3 lata będzie trzeba powtórzyć a chętnych do zamieszkania w "wyremontowanych" kamienicach będzie jak na lekarstwo. Posprzątać terenu też nie będzie miał kto.

2019-05-29T10:04:10 02:00, Ldz:

A gdzie tak niby jest?

Po co zmyślasz?

2019-05-29T11:09:25 02:00, Gość:

Na przykład kamienica róg Nowomiejskiej i Północnej.

2019-05-29T11:53:02 02:00, Gość:

ktoś dostał niezłego udaru z tymi wonefami i zwężaniem ulic w łodzi chore miasto

W Berlinie, Hamburgu, Londynie robią to samo. Naucz się śmieciu, że teraz po centrach nie jeździ się samochodami sprzed 40 lat.

G
Gość
2019-05-28T18:08:35 02:00, solidarny biznes:

a na ławeczkach w kieszonkowym parku będą siedziały łódzkie włokniarki , popijały drinki na zasłużonej emeryturze i sławiły solidarnych obrońców za to duchowe bogactwo jakiego nie dostąpiłyby za komuchów .

2019-05-28T22:31:08 02:00, Solidarny szeryf:

Spierdalaj komuchu, wam przez 45 lat nie udało się niczego wyremontować.

Mieliście tylko czas na wprowadzanie kartek żywnościowych dla ludu pracującego i strzelanie do robotników.

2019-05-30T16:55:11 02:00, ...:

Burak a nie szeryf....

A wam przez 4 lata udało się zboczeńców w sutannach wprowadzic wszędzie. I zamiast strzelać do robotników oni dymaja ich dzieci i baby.

G
Gość
2019-05-29T10:50:10 02:00, kotek:

A może zamiast wyrzucać pieniądze na pasaż do Jaracza i szachownicę na Włókienniczej wyremontować np. ul. Frezjową, która od lat nie nadaje się do jazdy samochodem (choć ruch na niej ogromny)?

A kto słyszał o takiej ulicy?

G
Gościnny

Pierzchała Wiesław jest super!

...
2019-05-28T18:08:35 02:00, solidarny biznes:

a na ławeczkach w kieszonkowym parku będą siedziały łódzkie włokniarki , popijały drinki na zasłużonej emeryturze i sławiły solidarnych obrońców za to duchowe bogactwo jakiego nie dostąpiłyby za komuchów .

2019-05-28T22:31:08 02:00, Solidarny szeryf:

Spierdalaj komuchu, wam przez 45 lat nie udało się niczego wyremontować.

Mieliście tylko czas na wprowadzanie kartek żywnościowych dla ludu pracującego i strzelanie do robotników.

Burak a nie szeryf....