Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remont ul. Zachodniej, czyli korki nie do uniknięcia. Prace ruszają w sierpniu

Piotr Jach
Piotr Jach
Z początkiem sierpnia rozpocznie się remont kolejnej ulicy w centrum Łodzi realizowany w programie rewitalizacji obszarowej centrum miasta. Tym razem chodzi o ul. Zachodnią na odcinku od ul. Legionów do ul. Ogrodowej. Choć urzędnicy łódzkiego Zarządu Dróg i Transportu zapewniają, że prace będą prowadzone tak, żeby utrzymać przejezdność tej ruchliwej arterii, trudno spodziewać się, żeby nie uprzykrzyły one życia kierowcom.

– Roboty będą prowadzone etapami, zajmując pojedyncze pasy jezdni, aby cały czas zachowany był przejazd. Natomiast w weekendy zamykane będzie w całości skrzyżowanie ul. Zachodniej z ul. Ogrodowa, na którego północnej części powstawać będzie nowe przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów. W trakcie tych weekendowych prac nie będą też kursowały tramwaje – wyjaśnia Michał Gogolewski ze ZDiT.

Remont ul. Zachodniej nie zmieni jej przebiegu, ale ma zdecydowanie podnieść jej jakość i wygodę na remontowanym odcinku. Poza wymianą nawierzchni jezdni wymienione zostaną także chodniki oraz przejścia dla pieszych, które umożliwią łatwiejsze przemieszczanie się osobom z dysfunkcjami ruchu. Planowany jest również remont przystanku autobusowego i dostosowanie go do potrzeb niepełnosprawnych.

Na wyremontowanym kawałku ulicy pojawi się sporo małej architektury: 5 stojaków rowerowych, 5 koszy na odpady, 2 kosze na psie odchody oraz podświetlana gablota na plakaty. Jezdnia i chodniki zyskają nowe oświetlenie – istniejące zostanie zmodernizowane lub wymienione.

Na remontowanym odcinku ma pojawić się roślinność: krzewy, byliny i trawy ozdobne. W ich należytym utrzymaniu ma pomagać automatyczny system nawadniania.

Remont ul. Zachodniej to część wartego ponad 14 mln zł kontraktu obejmującego budowę trzech przebić międzykwartałowych oraz wykonany już remont części ul. Ogrodowej.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany