reklama

Remont ul. Warszawskiej w Pabianicach za ponad 6 mln zł! ZDJĘCIA

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Zaktualizowano 
Remont ul. Warszawskiej od pętli Duży Skręt do granic miasta znalazł się na liście projektów ujętych do dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Taką informację przekazał władzom miasta Łódzki Urząd Wojewódzki

-Dofinansowanie zostanie udzielone po zatwierdzeniu przez Prezesa Rady Ministrów.Po raz pierwszy o pieniądze „na ul. Warszawską” staraliśmy się bezskutecznie w 2016 r. z rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. W 2019 wniosek został złożony ponownie do nowo powstałego Funduszu Dróg Samorządowych (równocześnie wystąpiliśmy z wnioskami o dofinansowanie budowy ulicy Gruntowej i budowy ulicy Piaskowej, które nie zostały uwzględnione) - przypomina Aneta Klimek, rzecznik prezydenta Pabianic.

Inwestycja obejmie remont wspomnianego odcinka ulicy wraz z budową kolektora kanalizacji deszczowej do ul. Widzewskiej. Ulica będzie przebudowana na odciku 754 metrów. Wybudowana zostanie także ścieżka rowerowa oraz chodnik po stronie wschodniej. Przebudowane będą przejścia dla pieszych, które dodatkowo zostaną oświetlone oraz skrzyżowania z drogami podporządkowanymi, czyli ulicami Familijną i Nastrojową. Powstaną zatoki autobusowe oraz wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa.

Inwestycja pochłonie dokładnie 6.055.084 zł. Pabianice wnioskowały o dofinansowanie do 80 procent kosztów kwalifikowanych (dokładna kwota będzie ustalona przez wojewodę łódzkiego).

Ten odcinek ulicy Warszawskiej jest w fatalnym stanie - ulica wciąż jest dziurawa. Chodniki też nie są w najlepszym stanie. To końcowy fragment głównej ulicy miasta wzdłuż którego biegnie torowisko. Nie został jednak objęty projektem „Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice-Ksawerów”, który zakłada remont m.in. wcześniejszego odcinka ulicy Warszawskiej.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie