Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remont ul. Rojnej przełożony o kolejny rok

(msm)
Modernizacja skrzyżowania ul. Rojnej i Traktorowej ma polegać m.in. na budowie wysepek regulujących ruch, przesunięciu przystanków autobusowych oraz na wytyczeniu nowego, jednego wjazdu na osiedle po wschodniej stronie ul. Traktorowej, zamiast dwóch obecnych.
Modernizacja skrzyżowania ul. Rojnej i Traktorowej ma polegać m.in. na budowie wysepek regulujących ruch, przesunięciu przystanków autobusowych oraz na wytyczeniu nowego, jednego wjazdu na osiedle po wschodniej stronie ul. Traktorowej, zamiast dwóch obecnych. (msm)
Najwcześniej wiosną przyszłego roku rozpocznie się modernizacja ul. Rojnej. Inwestycja jest przekładana z roku na rok od 2007 roku. Tym razem przyczyną jest brak dokumentacji. której nie przygotowała na czas firma z Łęczycy, która wygrała przetarg.

- Ulica Rojna to kręgosłup komunikacyjny 60 - tysięcznego Teofilowa. Jesteśmy oburzeni tym, że miasto nie potrafi zadbać o swoich mieszkańców, brakuje należytego nadzoru nad planowanymi inwestycjami - mówi Tomasz Kacprzak, przewodniczący Rady Miejskiej. - Od 2007 roku składam interpelacje w tej sprawie, odpowiadali na nie chyba wszyscy wiceprezydenci Łodzi. I nic z tego nie wynika - mówi Mateusz Walasek. Pierwsze decyzje dotyczące wymiany nawierzchni ulicy Rojnej zapadły już w 2007 roku. Przetarg na przygotowanie dokumentacji jednak unieważniono. Potem miasto wpadło na pomysł, że trzeba przebudować cały układ komunikacyjny w tym rejonie.

Modernizacja skrzyżowania ul. Rojnej i Traktorowej ma polegać m.in. na budowie wysepek regulujących ruch, przesunięciu przystanków autobusowych oraz na wytyczeniu nowego, jednego wjazdu na osiedle po wschodniej stronie ul. Traktorowej, zamiast dwóch obecnych.

- Przygotowanie dokumentacji zostało zlecone w 2009 r. firmie z Łęczycy, która miała ją przygotować do 30 listopada 2010 roku. Nie wywiązała się jednak z tego - nie wiemy z jakich powodów - dlatego naliczamy kary umowne za niedotrzymanie terminu. Dokumentacja ma wpłynąć na początku lipca, tak by jesienią można było przeprowadzić przetarg na wykonawcę prac. Prace powinny rozpocząć się wiosną 2012 r. - mówi Aleksandra Kaczorowska z Zarządu Dróg i Transportu. Łęczycka firma miała otrzymać za dokumentację 620 tys. zł. Kary umowne zawarte w umowie z miastem wynoszą 0,1 proc. od tej sumy za każdy dzień zwłoki. 7 miesięcy opóźnienia oznacza, że miasto zapłaci o ok. 130 tys. zł mniej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany