Remont terenu przed Urzędem Marszałkowskim opóźniony o ponad 2 miesiące!

Anna OdrowskaZaktualizowano 
Na narożniku przy ulicy Sienkiewicza ma powstać plac zabaw. Łukasz Kasprzak
Urzędnicy Zarządu Dróg i Transportu nie wiedzą, kiedy rozpocznie się przebudowa terenu przed Urzędem Marszałkowskim (wzdłuż al. Piłsudskiego między ul. Piotrkowską a ul. Sienkiewicza), chociaż pierwotnie miała zakończyć się... w październiku ubiegłego roku.

- Ten plac będzie zmieniony, bo nie chcemy zostawiać zniszczonego terenu w centralnej części miasta obok nowoczesnej trasy. To dodatkowe zadanie. Podczas podpisywania umowy na budowę W-Z tego terenu nie brano pod uwagę. Pomysł jego przebudowy pojawił się w następnych latach. Bardzo długo trwały rozmowy i negocjacje, ale jeszcze w styczniu mamy nadzieję podpisać umowę z wykonawcą. O kosztach powiemy, jak już umowa zostanie podpisana. Prace rozpoczną się, gdy pozwoli na to pogoda- mówi Piotr Grabowski, rzecznik ZDiT.

Termin rozpoczęcia prac przesuwany jest już od jesieni. Najpierw zapowiadano, że remont zakończy się w październiku 2015 r. Ale kiedy pod koniec października otwarto trasę W-Z, była mowa o zakończeniu prac w grudniu, a potem wiosną 2016 r. Jako przyczynę opóźnienia podawano obecność zaplecza technicznego budowniczych trasy W-Z, które stało przed urzędem. W końcu robotnicy zniknęli, a przebudowa się nie zaczęła. Teraz urzędnicy milczą.

Na wyremontowanym fragmencie będzie nowy chodnik, asfaltowa droga rowerowa, parking. Nawierzchnia nawiązywać będzie do tej na deptaku ulicy Piotrkowskiej. Pojawią się meble miejskie (ławki, stojaki rowerowe), kilkadziesiąt nowych nasadzeń (w tym platany). W narożniku przy ul. Sienkiewicza powstanie przestrzeń dla młodzieży i dorosłych z urządzeniami do ćwiczeń fizycznych, ale nie będzie to typowa siłownia pod chmurką.

Inne przyszłoroczne prace uzupełniające przy W-Z to przebudowa odcinków dróg rowerowych i chodników oraz posadzenie zieleni.

Piszcie do nas! Uwagi dotyczące dróg przesyłajcie na: a.odrowska@express.lodz.pl

[ZOBACZ TEŻ FILM Uchodźcy porzucają samochody na fińsko-rosyjskiej granicy. Zmuszają ich do tego fińskie władze (napisy) (autorRUPTLY/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Uchodźcy porzucają samochody na fińsko-rosyjskiej granicy. Zmuszają ich do tego fińskie władze (napisy) (autorRUPTLY/x-news)