Remont sądowego dziedzińca. Winda dla niepełnosprawnych i... akt

(mr)
W łódzkim Sądzie Okręgowym przy pl. Dąbrowskiego, na północnym dziedzińcu, rozpoczął się remont elewacji. Odrestaurowane zostaną tynki, cokoły i gzymsy. W tym samym miejscu będzie też zainstalowana winda dla osób niepełnosprawnych.

Budowa szybu i montaż dźwigu okazały się konieczne, ponieważ winda, z której obecnie korzystają interesanci, jest bardzo wyeksploatowana. Działa od 1997 roku, korzystają z niej także pracownicy, gdy w wózkach muszą przetransportować tomy akt. Urządzenie jest przeciążone, często zdarzają się awarie. Wymaga już generalnego remontu.

Nowy szyb kształtem i kolorystyką nawiąże do najwyższej kondygnacji, którą w 1996 roku nadbudowano na zabytkowym gmachu. Winda będzie zatrzymywała się na pięciu poziomach, a w kabinie zmieści do trzynastu osób. Wykonawca ma czas na postawienie konstrukcji do końca lutego przyszłego roku.

Prace rewitalizacyjne i inwestycyjne są prowadzone po uzgodnieniu z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Ich koszt to ok. 1,2 mln zł, w tym budowa windy 691 tys. zł.

[ZOBACZ FILM 14. rocznica ataku na World Trade Center i Pentagon (napisy) (autorCNN Newsource/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM 14. rocznica ataku na World Trade Center i Pentagon (napisy) (autorCNN Newsource/x-news)