Remont i budowa drogi rowerowej trwa od sierpnia 2018 r....

  Remont i budowa drogi rowerowej trwa od sierpnia 2018 r. Mają już 450 dni spóźnienia

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Droga dla rowerów wzdłuż ul. Zachodniej i Zgierskiej miała być gotowa w 2019 r. Termin ten wielokrotnie przesuwano.
  1/3
  przejdź do galerii

  Droga dla rowerów wzdłuż ul. Zachodniej i Zgierskiej miała być gotowa w 2019 r. Termin ten wielokrotnie przesuwano. ©Krzysztof Spychała

  Właśnie minęło siedemset dni od rozpoczęcia przebudowy drogi dla rowerów wzdłuż ul. Zgierskiej-Zachodniej. Prace rozpoczęły się 23 sierpnia 2018 r. i obejmowały remont istniejącej drogi na odcinku od ul. Pojezierskiej do Limanowskiego i budowę nowej – po wschodniej stronie, od Julianowskiej do Drewnowskiej i Manufaktury.
  Całość miała być gotowa do końca maja 2019 r. Nie jest do dziś, co oznacza, że poślizg liczy już 450 dni. Termin ukończenia prac przesuwany był wielokrotnie – na jesień 2019, luty 2020, potem na maj. Jeszcze niedawno ostatni i podobno ostateczny zarazem to 27 lipca, ale...

  – Z racji na przedłużającą się w okresie epidemii procedurę związaną z podpisaniem umowy z PGE, zmuszeni byliśmy przedłużyć wykonawcy termin do 10 sierpnia – mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich.
  –  Do wykonania pozostały przejazdy rowerowe wraz z sygnalizacją, między innymi na skrzyżowaniu Zachodniej ze Zgierską i Zachodniej z Lutomierską. Do ich wykonania niezbędna była właśnie umowa z PGE na przełożenie przyłączy energetycznych.
  Poprzednio winę za poślizg ponosił pracownik ZIM, który nie dostrzegł istotnych braków w dokumentacji (i stracił stanowisko), teraz zawiniła pandemia. Miejmy nadzieję, że 10 sierpnia ta najdłuższa (jeśli chodzi o czas trwania, bo ma raptem 3 km długości, licząc obie strony ulicy) inwestycja rowerowa w Łodzi dobiegnie wreszcie końca.

  Pogoda 27.07.2020 - Łódzkie:

  Źródło: TVN

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo