Remis w meczu przyjaźni

ei24
Remis w meczu przyjaźni ei24
Widzew zremisował z Ruchem w Chorzowie 1:1.

Widzew przyjechał do Chorzowa po wygranej 5:2 ze Śląskiem Wrocław, co musiało budzić szacunek u gospodarzy. Obrońcy Ruchu szczególną uwagę mieli skupić na Marcinie Robaku, który wrocławianom strzelił trzy gole. W wyjściowym składzie nękanych ostatnio kontuzjami gospodarzy znalazło się dwóch młodych zawodników - 19-letni pomocnik Paweł Lisowski i rok starszy napastnik Maciej Jankowski.

W pierwszej połowie chorzowianie stworzyli kilka podbramkowych sytuacji, ale zabrakło im skuteczności. Najlepszą okazję zmarnował w 11. minucie Maciej Jankowski. Po prostopadłym podaniu Macieja Sadloka był sam na sam z łódzkim bramkarzem, który okazał się szybszy. Jak należy takie akcje kończyć pokazał Piotr Grzelczak. "Zamknął" w polu karnym Ruchu akcję Darvydasa Sernasa i nie dał szans Krzysztofowi Pilarzowi.

Po przerwie trener gospodarzy Waldemar Fornalik wpuścił na boisko doświadczonego Sebastiana Olszara. Jak wcześniej mówił szkoleniowiec nadchodzi czas, by forma tego napastnika "odpaliła". W sobotę to nie nastąpiło. Olszar po zderzeniu się głową z Łukaszem Broziem w 72. minucie nie był zdolny do dalszej gry.

Groźniejsze były początkowo kontry Widzewa. Gospodarze mieli problemy z wypracowaniem sytuacji podbramkowych. Udało się im zmylić łódzkich obrońców 12 minut przed końcem. Arkadiusz Piech głową z bliska ulokował piłkę w siatce. Bohaterem łodzian mógł zostać z końcówce Piotr Grzelczak, gdyby trafił w bramkę w idealnej sytuacji mając przed sobą tylko Krzysztofa Pilarza. W efekcie "mecz przyjaźni" (z racji sympatii między kibicami obu zespołów) zakończył się remisem.

Ruch Chorzów - Widzew Łódź 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Piotr Grzelczak (37), 1:1 Arkadiusz Piech (78-głową).

Żółta kartka - Ruch Chorzów: Maciej Sadlok, Arkadiusz Piech.

Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk). Widzów 7 000.

Ruch Chorzów: Krzysztof Pilarz - Krzysztof Nykiel, Rafał Grodzicki,