Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rekrutacja na Uniwersytet Łódzki zakończona - na jakie kierunki będzie się najtrudniej dostać?

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Psychologia, zarządzanie i filologia angielska – na te kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim jest najwięcej kandydatów na jedno miejsce. W pierwszej dziesiątce są również marketing, logistyka, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, ale również zupełnie nowy kierunek – biologia kryminalistyczna. Rekrutacja podstawowa została zakończona.O jedno miejsce na psychologii powalczy w tym roku przeszło 11 kandydatów! Niewiele łatwiejsza rywalizacja czeka tych, którzy chcą studiować filologię angielską i zarządzanie – tutaj jest 9 osób na jedno miejsce.  Wśród „liderów rekrutacji” 2019/2020 znalazły się również marketing (8,5 os./1 m.), logistyka,  nowe media i kultura cyfrowa (na obu kierunkach 7 os./1 m.) oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna (ponad 6,5 os./1 m.). Wysoko znalazła się jedna z nowości UŁ – biologia kryminalistyczna (prawie 7 os./1 m.), a także kierunek, który UŁ prowadzi zaledwie od kilku lat - Bezpieczeństwo narodowe (ponad 6 os./1 m.) Osoby, które będą chciały się dostać na jeden z dziesięciu najpopularniejszych kierunków studiów na UŁ, będą musiały pokonać w tym roku przynajmniej pięciu innych kandydatów. Średnia, biorąc pod uwagę wszystkie kierunki studiów stacjonarnych na UŁ, to 3 osoby na jedno miejsce.Najwięcej kandydatów na studia na Uniwersytecie Łódzkim pochodzi z województwa łódzkiego (ponad 60%), ale mamy coraz więcej chętnych z innych rejonów Polski. W tym roku to głównie mieszkańcy Mazowsza (10%), Wielkopolski, Śląska i regionu świętokrzyskiego (po 4%).Czytaj na kolejnych slajdach
Psychologia, zarządzanie i filologia angielska – na te kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim jest najwięcej kandydatów na jedno miejsce. W pierwszej dziesiątce są również marketing, logistyka, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, ale również zupełnie nowy kierunek – biologia kryminalistyczna. Rekrutacja podstawowa została zakończona.O jedno miejsce na psychologii powalczy w tym roku przeszło 11 kandydatów! Niewiele łatwiejsza rywalizacja czeka tych, którzy chcą studiować filologię angielską i zarządzanie – tutaj jest 9 osób na jedno miejsce.  Wśród „liderów rekrutacji” 2019/2020 znalazły się również marketing (8,5 os./1 m.), logistyka,  nowe media i kultura cyfrowa (na obu kierunkach 7 os./1 m.) oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna (ponad 6,5 os./1 m.). Wysoko znalazła się jedna z nowości UŁ – biologia kryminalistyczna (prawie 7 os./1 m.), a także kierunek, który UŁ prowadzi zaledwie od kilku lat - Bezpieczeństwo narodowe (ponad 6 os./1 m.) Osoby, które będą chciały się dostać na jeden z dziesięciu najpopularniejszych kierunków studiów na UŁ, będą musiały pokonać w tym roku przynajmniej pięciu innych kandydatów. Średnia, biorąc pod uwagę wszystkie kierunki studiów stacjonarnych na UŁ, to 3 osoby na jedno miejsce.Najwięcej kandydatów na studia na Uniwersytecie Łódzkim pochodzi z województwa łódzkiego (ponad 60%), ale mamy coraz więcej chętnych z innych rejonów Polski. W tym roku to głównie mieszkańcy Mazowsza (10%), Wielkopolski, Śląska i regionu świętokrzyskiego (po 4%).Czytaj na kolejnych slajdach UŁ Maciej Andrzejewski
Psychologia, zarządzanie i filologia angielska – na te kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim jest najwięcej kandydatów na jedno miejsce. W pierwszej dziesiątce są również marketing, logistyka, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, ale również zupełnie nowy kierunek – biologia kryminalistyczna. Rekrutacja podstawowa została zakończona.

O jedno miejsce na psychologii powalczy w tym roku przeszło 11 kandydatów! Niewiele łatwiejsza rywalizacja czeka tych, którzy chcą studiować filologię angielską i zarządzanie – tutaj jest 9 osób na jedno miejsce.  Wśród „liderów rekrutacji” 2019/2020 znalazły się również marketing (8,5 os./1 m.), logistyka,  nowe media i kultura cyfrowa (na obu kierunkach 7 os./1 m.) oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna (ponad 6,5 os./1 m.). Wysoko znalazła się jedna z nowości UŁ – biologia kryminalistyczna (prawie 7 os./1 m.), a także kierunek, który UŁ prowadzi zaledwie od kilku lat - Bezpieczeństwo narodowe (ponad 6 os./1 m.) Osoby, które będą chciały się dostać na jeden z dziesięciu najpopularniejszych kierunków studiów na UŁ, będą musiały pokonać w tym roku przynajmniej pięciu innych kandydatów. Średnia, biorąc pod uwagę wszystkie kierunki studiów stacjonarnych na UŁ, to 3 osoby na jedno miejsce.

Najwięcej kandydatów na studia na Uniwersytecie Łódzkim pochodzi z województwa łódzkiego (ponad 60%), ale mamy coraz więcej chętnych z innych rejonów Polski. W tym roku to głównie mieszkańcy Mazowsza (10%), Wielkopolski, Śląska i regionu świętokrzyskiego (po 4%).

Uniwersytet Łódzki uruchomił w roku akademickim 2019/2020 117 kierunków studiów. Kilkanaście z nich to zupełnie nowe propozycje. Jedną z nowości jest Biologia kryminalistyczna, stworzona dla osób, które będą chciały związać swoją przyszłość zawodową z pracą w policji i innymi instytucjami wymiaru sprawiedliwości. Na Filologii słowiańskiej po raz pierwszy pojawi się język czeski, który obecnie jest pilnie poszukiwany wśród umiejętności pracowników, na rynku łódzkim i nie tylko.

Dla tych, którzy czują powołanie do pracy na rynku finansowym idealną nowością będzie ekonometria i analityka danych na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Dla artystycznych dusz stworzyliśmy z kolei twórcze pisanie oraz produkcję teatralną i organizację wydarzeń artystycznych.

Warto również zwrócić uwagę na gruntownie przebudowaną programowo gospodarkę przestrzenną, która obecnie stawia w dużo większym stopniu na umiejętności praktyczne studentów. Wydział Nauk o Wychowaniu oferuje natomiast od nowego roku akademickiego kształcenie na pedagogice sportu.
Na studia stacjonarne i niestacjonarne, w roku akademickim 2019/2020, będą się mogły dostać łącznie 15 642 osoby. Pierwszy etap rekrutacji rozpoczął się 8 maja. Do 8 lipca, do północy, można było dokonać opłaty rekrutacyjnej. Do 11 lipca potrwa przypisanie wirtualnych wpłat do kierunku oraz wprowadzanie wyników. Maksymalnie do 16 lipca potrwa z kolei publikowanie list osób zakwalifikowanych. Potem kandydaci będą składać dokumenty i najpóźniej 26 lipca zostaną ogłoszone listy osób przyjętych na studia. W przypadku studiów niestacjonarnych rekrutacja na niektórych wydziałach już trwa, na większości z nich zacznie się 1 sierpnia. Listy zakwalifikowanych zostaną ogłoszone w drugiej połowie września.

Wszystkie informacje o kierunkach studiów na Uniwersytecie Łódzkim można znaleźć na stronie informatory2019.uni.lodz.pl, a rekrutować można się z kolei tutaj - rekrutacja.uni.lodz.pl.

Rok akademicki 2019/2020 to pierwszy rok, w którym będą obowiązywały już wszystkie zapisy nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Uniwersytet Łódzki dostosował się do wymogów ustawy w wymaganych terminach – mamy już nowy statut, powołaliśmy Radę Uczelni  i przede wszystkim przystosowaliśmy strukturę i program kierunków studiów do nowych wytycznych ministerstwa. Stworzyliśmy również 4 Szkoły Doktorskie, jedną z nich wspólnie z instytutami Polskiej Akademii Nauk.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany