Rekreacyjne bieganie w Łodzi. „Orient Express” w Łagiewnikach

Witold Błądek
Klub Sportowy Ultra Team był organizatorem na terenie Lasu Łagiewnickiego biegowej imprezy rekreacyjnej pod nazwą „Orient Express Maraton”. Na program tych zawodów składały się cztery konkurencje: maraton, półmaraton, bieg na 10 km i marsz nordic walking.

Blisko 60 zawodniczek i zawodników rywalizowało na liczącej 1.200 m leśnej trasie mającej kształt pętli o znacznym stopniu trudności ponieważ połowa tej trasy prowadziła znacznym wzniesieniem na najwyższe w tej części lasu wzgórze Dritową Górę (252 m.) a później następował ostry zbieg w dół co wymagało od uczestników wiele wysiłku i umiejętności technicznych.

Ze względu na takie ukształtowanie trasy organizatorzy dopuszczali możliwość aby uczestnicy imprezy według własnego uznania i możliwości biegali dowolną ilość okrążeń.

Pełny dystans maratonu, co w przypadku tych zawodów wymagało przebiegnięcia aż 36 pętli pokonało 12 zawodników spośród których z rezultatem 3.28,42 godz. najlepszy był Maurycy Oleksiewicz z Szakali Bałut. Drugie miejsce zajął Michał Trzcinka KS Ultra Team (4.09,12) a trzecie Mariusz Wojtczak (4.27,30).

W półmaratonie (18 okrążeń trasy) najlepszy był Marcin Reszke z Szakali Bałut (1.42,36 godz.) a z kolei w biegu na 10 km zwyciężył Kamil Szymański (59,11 min.) drugi był Viktor Volkov z klubu „O co Biega” Pabianice (1.01,10 godz.) a trzecie miejsce (pierwsze wśród 12 startujących na tym dystansie kobiet) zajęła Beata Krawczyk „Piechotą po Schodach” Łódź (1.03,49 godz.).

W marszu nordic walking w którym uczestniczyło 6 zawodniczek najlepsze były Bożena Zajączkowska z Łęczycy „Z Nogami w Chmurach” i Agnieszka Kozioł z Łodzi, które obie w czasie 4.11,27 godz. pokonały dystans 21.600 km.