Rekreacja. W Lesie Łagiewnickim To już ósmy Bieg Herosów

Witold Błądek
Zima nie powstrzymuje miłośników biegania i marszów nordic walking.

Jedną z charytatywnych imprez był przeprowadzony już po raz ósmy Bieg Herosów im. Julii Gajzer - poświęcony pamięci 7-letniej Julki, zmarłej w następstwie choroby nowotworowej. Uzyskane z wpisowego i darowizn pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom w walce z chorobami onkologicznymi.

Na ścieżkach Lasu Łagiewnickiego rywalizowały 163 osoby, które pokonały liczącą 5 km trasę. Wśród kobiet z czasem 21,29 min najszybsza była Aneta Goździk-Zaręba z klubu Łódź Kocha Sport, a kolejne miejsca na podium zajęły Magdalena Pola (22,48 min) i Sylwia Florczak z klubu Szakale Bałut (22,56 min).
Wśród mężczyzn wygrał Maciej Frankowski z Konstantynowa Łódzkiego, który trudną, pokrytą śniegiem błotnistą trasę, pokonał w dobrym czasie 17,25 min. Drugi był Robert Wójcik ze Zgierza, reprezentujący klub Razem Trenujemy Sport (18,09 min), a trzecie miejsce wywalczył Rafał Łęgowski z Ciechocinka (18,10 min.).

Wszyscy uczestnicy w dobrej formie pokonali liczącą 5 km biegową trasę a najwięcej braw otrzymali biegnący w okolicznościowych, świątecznych przebraniach oraz pokonujący trasę wspólnie ze swoimi pieskami, które też nagrodzone zostały medalami.

Najlepsi w klasyfikacji open oraz w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn (40 +) nagrodzeni zostali okolicznościowymi pucharami i nagrodami rzeczowymi a wszyscy uczestnicy biegu na mecie otrzymali pamiątkowe medale oraz słodki poczęstunek : ciasta, pączki i owoce.