Rekreacja. W Lesie Łagiewnickim. Rywalizowali w biegu „Recepta na Zdrowie” ZDJĘCIA

Witold Błądek
Po raz piąty na terenie Lasu Łagiewnickiego przeprowadzony został bieg „Recepta na Zdrowie”, którego głównym organizatorem była Okręgowa Izba Aptekarska w Łodzi.

W biegu na 5 km, w którym wystartowało 144 zawodniczek i zawodników czołowe miejsca na podium zajęli: 1. Tomasz Kisiel z Rosanowa Team Osmo -czas 16,07 min. 2. Jędrzej Hasiura Starowa Góra Rysio Team (16,46), 3. Jarosław Janczylik Kobylnica (17,26).

Klasyfikacja kobiet: 1. Paulina Golec Kobylnica (19,10), 2.Paulina Trzewikowska Łódź (21,52), 3. Beata Krasoń Łódź (23,59).

W biegu głównym na 10 km uczestniczyło 123 sympatyków rekreacyjnego biegania.
Jego zwycięzcą został obecnie najlepszy łódzki zawodnik Tomasz Osmulski Team Osmo, który trasę pokonał w czasie 36,42 min. Drugie miejsce z tym samym czasem 36,42 zajął Paweł Rojewski Łódź Everrun a trzecie Mateusz Cieślak Łódź TeamDHL (36,54).

Wśród kobiet najlepszą była Anna Ławrenin Łódź Team Osmo (42,33), drugą pozycję zajęła Anna Serczyńska z Gorzowa Wlk. a trzecia była Agata Fater-Dębska z Ksawerowa (44,30).

Klasyfikacja czołowych miejsc w marszu nordic walking, w którym rywalizowało 26 osób: mężczyźni - 1. Michał Osiński Łódź -31,03 min., 2. Łukasz Kwaśny Łódź (33,31), 3. Mateusz Biedroń Bydgoszcz (39,14).
Rywalizacja Kobiet - 1. Aneta Goździk-Zaręba Łódź Kocha Sport (33,31), 2. Bożena Zajączkowska Łęczyca Łódzka Szkoła NW (35,45), 3. Joanna Walot Łódź Flex Team & Zawsze Młodzi NW (35,55).

Organizatorzy nagrodzili również najlepszych farmaceutów biorących udział w imprezie.