Rekreacja. W Łagiewnikach. Bieg Superbohaterów ZDJĘCIA

Witold Błądek
Już po raz szósty (w lesie Łagiewnickim) przeprowadzony został, mający charakter charytatywny, Bieg Provident Run.

Dochód z imprezy przeznaczony został dla Fundacji Gajusz, prowadzącej stacjonarne i domowe hospicjum dla dzieci z chorobami nowotworowymi.
Podobnie jak i w poprzednich latach, również i tegoroczna impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem - na dystansie 5,5 km pobiegło 371 osób, w tym 173 kobiety.

Najszybciej trasę, w czasie 18.08,69, przebiegł Patryk Stypułkowski z MKS Tomaszów Mazowiecki. Drugie miejsce zajął znany łódzki zawodnik Tomasz Osmulski z Team Osmo (18.28,56), a trzecie Michał Witkowski - #planbieganie Łódź (19.25,81).
Wśród kobiet zwyciężyła Martyna Wychowałek - #planbieganie Łódź, a kolejne czołowe miejsca zajęły: Dominika Wiecha - UKS Orientuś Łódź (21.21,62) i Anna Ławrenin - Team Osmo (22.02,11).
Z udziałem 23 osób przeprowadzono również marsz nordic walking, w którym najlepsi byli Krzysztof Czerski (35.26,12) i Aneta Goździk-Zaręba (39,39,16).

Największe emocje towarzyszyły biegom dzieci, które rozgrywano w pięciu kategoriach wiekowych. Ogółem w tych zawodach, nazwanych „Biegiem Superbohaterów”, uczestniczyło 93 dziewcząt i chłopców w wieku od 4 do 16 lat, przebranych za postacie z bajek i komiksów. Wśród biegających między innymi byli Batmani, księżniczki, tygryski, pszczółki, motyle itp. Najmłodsi, którzy trasę 300 m pokonali wspólnie z rodzicami, mieli zaledwie 3 latka.

Podczas tegorocznej imprezy Provident Run od uczestników i sponsorów organizatorzy zebrali kwotę 32.403 zł, która zostanie przekazana dla Fundacji Gajusz a ogółem z wszystkich dotychczasowych zawodów przekazano sumę 180 tys. zł.
W biegu głównym między innymi wystąpili znani sportowcy:

• Agata Matejczuk – drużynowa wicemistrzyni świata w biegu 24-godzinnym na MŚ w Belfaście w 2017 r.
  • Alicja Bednarek – była reprezentantka kraju w koszykówce
  • Piotr Kędzia łódzki biegacz -olimpijczyk z Aten i Pekinu
  • Tomasz Osmulski – Zwycięzca biegów Wings For Life w Poznaniu w 2019 r oraz w Chorwacji w latach 2022 i 2023
  • Marcin Józefaciuk – ultramaratończyk , słynny łódzki nauczyciel
  • Maurycy Oleksiewicz – łódzki ultramaratończyk
  • Krzysztof Czerski – mistrz Polski masters w maratonie nordic walking, srebrny medalista drużynowo mistrzostw świata masters w chodzie sportowym.