Rekreacja. Spotkanie najlepszych. Podsumowali City Trail

Witold Błądek
W sklepie biegacza „Trucht” odbyło się oficjalne zakończenie sezonu 2022/2023 łódzkiej imprezy City Trail .

Podczas spotkania najlepsi w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych i biegach młodzieżowych otrzymali medale, statuetki i nagrody.

Cały cykl składał się z przeprowadzonych w parku Baden-Powella pięciu biegów z których do końcowej klasyfikacji wymagany był udział co najmniej w trzech biegowych etapach. Wymóg ten w biegu głównym na dystansie 5 km spełniło 94 zawodniczek i 180 zawodników oraz w biegach dzieci i młodzieży 68 dziewcząt i 91 chłopców.

Zwycięzcą imprezy w kategorii generalnej został 17-letni Maksymilian Zawiślak z LKS Omega Kleszczów, który w trzech stratach był trzykrotnie pierwszy. Kolejne czołowe miejsca zajęli: 2. Tomasz Osmulski Łódź, 3. Michał Witkowski Łódź, 4. Paweł Kopaczewski Łódź 5. Tomasz Kisiel Rosanów.

Ufundowane przez organizatora nagrody dla najstarszych uczestników biegu otrzymali Jolanta i Witold Błądek.

Wśród kobiet zdecydowanie najlepszą była Dominika Wiecha z UKS Orientuś Łódź, która we wszystkich biegach odniosła komplet pięciu zwycięstw. Na następnych pozycjach sklasyfikowane zostały: 2.Magdalena Jakóbczak Sieradz, 3. Sylwia Hałaczkiewicz Bełchatów, 4. Agata Pskit Łódź, 5. Anna Buresz LKS Omega Kleszczów.

Wśród 13 sklasyfikowanych drużyn najlepsza była ekipa #PlanBieganie występująca w składzie: Magdalena Jakóbczak, Aleksandra Umińska, Damian Mikołajczyk i Michał Witkowski. Kolejne lokaty zajęły: 2. LKS Omega Kleszczów I, 3. Razem Trenujemy Sport, 4. OSMO I, 5. Pietrzyk Running Team I, 6. Rysio Team I.