Rekreacja po łódzku. „Bieg w Kąpielówkach” na Zdrowiu

Witold Błądek
Sportowym akcentem programu Nocy Świętojańskiej w parku na Zdrowiu był „Bieg w Kąpielówkach” oraz marsz nordic walking dla seniorów 60+.

Zawody, których organizatorem był Aquapark „Fala” przeprowadzone zostały na znajdującej się w tym parku tartanowej ścieżce biegowej o długości 2 km.

Najszybciej spośród startujących 12 zawodniczek i zawodników uczestniczących w biegu trasę pokonał Bartosz Brzeziński, drugi był Paweł Skrobski a trzecie miejsce na podium zajął Maciej Tumulec.

W marszu nordic walking najlepszą była Jolanta Błądek – aktualna wicemistrzyni świata w marszu nordic walking na dystansie 5 km w kategorii wiekowej K-75.

Ten sukces łodzianka uzyskała podczas rozgrywanych we wrześniu 2022 r. w Szklarskiej Porębie I Mistrzostw Świata organizacji INWS.

Oprócz pamiątkowych pucharów najlepsi otrzymali cenne nagrody – ważne przez okres roku karty abonamentowe wstępu do Aquaparku „Fala” o wartościach 1.000, 600 i 300 zł.

Dodatkową nagrodę specjalną (kartę abonamentową o wartości 1.000 zł) za najciekawszą stylizację otrzymał zawodnik, który cały dystans pokonał w pływackich płetwach i stroju płetwonurka.