Rekreacja. Nordic Walking. Łodzianie w zawodach Ligi Centralnej

Witold Błądek
W położonej w Puszczy Kampinoskiej miejscowości Stare Babice, rozegrany został drugi etap Ligi Centralnej Nordic Walking (ONWF).

Ogółem tej prestiżowej imprezie udział wzięło 230 zawodniczek i zawodników z całego kraju w tym zorganizowane grupy reprezentujące znane w środowisku nordicowym kluby: Victoria Potęgowo, Nordic Team Częstochowa, Serce Nordica Włocławek, Czapski Team Warszawa, Esja Team Warszawa, Triton Konin i KS Nordic Walking w Bełchatowie.

Sportowa rywalizacja odbywała się na dwóch trudnych leśnych trasach liczących 5 i 10 km. Na dłuższym dystansie, na którym wystartowało 65 osób najlepsze rezultaty uzyskali reprezentanci Victorii Potęgowo: Andrzej Dziediewicz – 1.01,35 godz. i Zuzanna Bielecka -1.06,00 godz.

Na dystansie 5 km rywalizowało 165 kobiet i mężczyzn z których najlepsi byli: Tomasz Wojtowicz z Victorii Potęgowo (30,20 min.) oraz Erwina Wilkusz z Iwonicza Zdroju (32,07).

W tych silnie obsadzonych zawodach bardzo dobrze zaprezentowała się łódzka grupa Zawsze Młodzi Nordic Walking, która wystąpiła w siedmioosobowym składzie i łodzianie w swoich kategoriach wiekowych zajęli cztery miejsca na podium: pierwsze miejsce zdobyła Jolanta Błądek, drugie pozycje zajęli: trener grupy Krzysztof Gołębiowski (9 miejsce w klasyfikacji open na 10 km) oraz Honorata Jasińska, trzecia była Joanna Walot a na kolejnych czołowych miejscach sklasyfikowani zostali: czwarte - Bogna Olejniczak oraz piąte: Barbara Dankiewicz i Witold Błądek.

Kolejny - trzeci etap Ligi Centralnej Nordic Walking zaplanowany jest 22 lipca na terenie woj. kujawsko-pomorskiego w Skrwilnie k. Rypina.