Rekreacja. Łódzkie biegi górskie. Emocji nie brakowało ZDJĘCIA

Witold Błądek
Organizowany przez UKS Orientuś cykl Łódzkich Biegów Górskich w sezonie 2022/2023 składał się z pięciu biegów, z których do końcowej klasyfikacji zaliczano cztery najlepsze rezultaty.

Wprawdzie w Łodzi nie mamy prawdziwych gór ale teren wzniesień w Lesie Łagiewnickim w okolicach ulic Okólnej i Serwituty jest na tyle dogodny aby tam przeprowadzać zawody w biegach górskich.

Biegi rozgrywane były na dwóch dystansach: 6,6 km oraz 10,5 km w kategoriach kobiet i mężczyzn oraz w odrębnej klasyfikacji biegających z psami.

Na stracie ostatniego etapu cyklu odbywającego się przy słonecznej wiosennej pogodzie stanęło ponad 400 zawodniczek i zawodników co jest najlepszym potwierdzeniem, że rekreacyjne bieganie ma coraz więcej zwolenników.

Najszybciej najdłuższy dystans 10,5 km w czasie 38.08,66 pokonał Stanisław Pachnik (Orientuś), a wśród kobiet Dominika Wiecha (Orientuś, 43.34,42). Najlepsi w biegu na 6,6 km: Hanna Sudoł z WKS Śląsk Wrocław (27.31,15) i Michał Witkowski PlanBieganie (23.54,90). W biegu z psami rywalizowało 29 osób, z których najlepszy był Stefan Wnorowski (23.45,68).

Końcowa klasyfikacja generalna

Bieg 6,6 km, kobiety:

1. Katarzyna Wolska, 2. Małgorzata Wiecha, 3. Katarzyna Maślanka; mężczyźni: 1. Michał Witkowski (który w kolejnych biegach zajmował miejsca: 1, 1, 2, 2, 6), 2. Tomasz Prykowski, 3. Maciej Modzelewski.

Bieg na 10,5 km, kobiety:

1. Grażyna Stasiak, 2. Paulina Zduńczyk, 3. Karolina Zasada, główna faworytka Dominika Wiecha wygrała bieg trzykrotnie, ale to było za mało, aby zwyciężyć w klasyfikacji generalnej;

mężczyźni:

1. Tomasz Kunikowski z 1. Batalionu Kawalerii Powietrznej (w pięciu biegach zajmował pozycje: 1, 1, 1, 1, 4), 2. Mariusz Małecki, 3. Łukasz Trojanowski.