Rekreacja. Chodzili, Biegali i jeździli w Grotnikach Zobaczcie ZDJĘCIA

Witold Błądek
W Grotnikach, w 19. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, odbyły się rekreacyjne imprezy.

We wszystkich konkurencjach wzięło udział ponad 250 uczestników.

W rajdzie rowerowym najszybciej leśną trasę 15 km pokonali: Ewa Mrozek Łódź (42,30), Ludmiła Gagis Józefów (42,31) i Małgorzata Cyrulewska Glinnik (43,19) oraz Kamil Rybus Łowicz (31,15), Dariusz Tyburski Zgierz (32,09) i Jakub Sarzyński Łódź (32,31).
W biegu na dystansie 5 km z czasem 18,11 zwyciężył Michał Adamkiewicz, drugi był Łukasz Trojanowski (18,26) a trzeci Kamil Rybus (18,33). Wszyscy reprezentują klub biegowy Łódź Run Crew/JAKO Team.

Wśród kobiet najlepsza była Edyta Tworożyńska (20,54), a kolejne miejsca na podium zajęły Anna Adamiak (22,45) i Katarzyna Bogdańska (22,47).
Kolejność czołówki w biegu na 10 km - mężczyźni: 1. Tomasz Osmulski Łódź (33,59), 2. Jakub Czyżewski Konstantynów Łódzki (34,51), 3. Michał Szymański Łódź (39,35); kobiety: 1. Aneta Goździk-Zaręba Łódź Kocha Sport (44,59), 2. Natalia Adamkiewicz Łódź (49,31), 3. Grażyna Walis Ozorków (1.02,01).

W marszu nordic walking na trasie 5 km uczestniczyło 16 osób. Pierwsze miejsce zajęła Urszula Buchowicz z Warszawy (42,00), druga w tym samym czasie (42,00) była Jolanta Błądek Zawsze Młodzi Nordic Walking Łódź, a trzecią pozycję zajął Witold Błądek (42,51).

Nagrody dla najlepszych wręczali m.in. prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi Mieczysław Nowicki, przewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS Marek Mazur i starosta powiatu pabianickiego Krzysztof Habera.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?