Rekreacja. Biegim Dominika i Patryk byli najszybsi w City Trial

Witold Błądek
parku Baden-Powella odbył się ostatni w sezonie 2022/2023 regionalny bieg przełajowy City Trail.

Mimo trudnych warunków zimowych, na stracie tej imprezy stanęło 220 sympatyków rekreacyjnego biegania, w tym 78 kobiet i 152 mężczyzn.

Najszybciej 5-kilometrową trasę pokonał Patryk Stypułkowki z Koluszek (5,52) dla którego był to debiut w tej imprezie. Kolejne czołowe miejsca: 2. Grzegorz Petrusewicz AZS Łódź (16,22), 3. Tomasz Osmulski Łódź (16,43), 4. Michał Witkowski Łódź PlanBieganie (17,15), 5. Tomasz Kisiel Rosanów (17,25), 6. Szymon Wiktorowicz Tomaszów Mazowiecki (17,47).

Najlepszą w rywalizacji kobiet była Dominika Wiecha z UKS Orientuś Łódź (19,20) i w klasyfikacji open zajęła 17. miejsce. Druga była Anna Śleszyńska z Gdańska (20,03) a trzecia Sylwia Hałaczkiewicz z Bełchatowa (20,35).
Końcowymi akcentami City Trail będzie finałowy bieg najlepszych zawodników ze wszystkich lokalizacji w Polsce. Po nim zostaną wręczone medale i nagrody w kategorii open i sześciu kategoriach wiekowych.

Oprócz biegu głównego przeprowadzone zostały cieszące się zawsze dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców biegi młodzieżowe City Trail Junior w sześciu kategoriach wiekowych w których ogółem uczestniczyło 127 dziewcząt i chłopców.