Rekreacja. Biegali i maszerowali w Justynowie. „Dycha Justynów – Janówka”

Witold Błądek
Już po raz czternasty w Justynowie przeprowadzone zostały cieszące się zawsze dużym zainteresowaniem miłośników rekreacyjnego biegania i mające już w tym środowisku swoją rangę zawody biegowe i marszowe „Dycha Justynów – Janówka”.

Start i meta zlokalizowane były na stadionie LZS w Justynowie a trasa poprowadzona została drogami leśnymi wokół tej miejscowości.

W biegu głównym na dystansie 10 km wystartowało 176 zawodniczek i zawodników spośród których z rezultatem 35,02 min. zwyciężył Jakub Czyżewski z Konstantynowa Łódzkiego – Rysio Team. Drugie miejsce zajął Adam Łukasik ZS w Łęczycy (35,52) a trzecie Karol Wojtunik z Pabianic (35,57).

Najlepszą wśród kobiet była Dominika Wiecha z UKS Orientuś Łódź (39,35), 2. Agnieszka Antczak - Biegacz Nowosolna (48,28), 3. Maria Migodzińska z Łodzi (48,39).

W marszu nordic walking na dystansie około 7 km uczestniczyło 95 osób z których jako pierwszy w czasie 42,53 min. metę osiągnął Michał Osiński z Łodzi.
Kolejne czołowe miejsca zajęli: 2. Marcin Świderek ze Skierniewic (42,59), 3. Krzysztof Marczak KS NW Bełchatów (44,31), 4. Sławomir Kacprzak LZS Justynów (45,43), 5. Tomasz Bursa Reguły (45,57), 6. Krzysztof Gołębiowski Zawsze Młodzi Nordic Walking Łódź (46,00).

Klasyfikacja czołówki kobiet: 1. Agnieszka Krawętek KS NW Bełchatów (46,32), 2. Małgorzata Kozłowska z Warszawy (47,24), 3. Magdalena Klecz z Ursusa (47,52).

Oprócz klasyfikacji open nagrodzone zostały trzy najlepsze kobiety i mężczyźni w sześciu kategoriach wiekowych.
W ramach imprezy przeprowadzono również biegi dla dzieci na dystansach 400-800 m w pięciu kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców.

Nagrody dla najstarszych uczestników zawodów otrzymali: Jolanta Błądek z Łodzi i Marcin Świerczyński z Bełchatowa.
Wszyscy uczestnicy biegu i marszu podkreślali bardzo dobrą organizację oraz sprawne przeprowadzenie imprezy, której głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Rozwoju Justynowa i Janówki.