Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rehabilitacja odbywa się już tak jak przed rozpoczęciem epidemii. Pracują wszystkie poradnie i oddziały mające kontrakt z NFZ

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Kto nie wykorzystał wszystkich zleconych przez lekarza zabiegów w związku z pandemią ma szansę zrobić to teraz. W niektórych poradniach aby przyjąć jak największą grupę chorych i zrealizować kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na rehabilitację zatrudniono więcej personelu i wydłużono godziny pracy. W poradniach odbywały się i nadal odbywają się teleporady. Jak mówi Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, rehabilitację powinny prowadzić już wszystkie placówki mające podpisaną umowę z NFZ, zarówno poradnie, jak i oddziały szpitalne.

- W pierwszej kolejności uruchomiliśmy fizjoterapię domową, tuż po tym stacjonarną odbywającą się w naszej placówce przy ul. M. Kopernika 55a – mówi dr n. med. Łukasz Kikowski, dyrektor Creatora. Musieliśmy mieć czas, aby odpowiednio przygotować ośrodek i zagwarantować bezpieczeństwo personelowi i pacjentom.

– Chcemy, aby jak najwięcej osób mogło być przyjętych, stąd od 15 czerwca wydłużamy godziny pracy część zabiegowej od 8:00 do 20:00.

Aby sprostać tym wymaganiom, zatrudniliśmy dodatkowy personel – rejestratorki i fizjoterapeutów. Nie chcąc narażać pacjentów z grupy ryzyka, zostały uruchomione teleporady lekarskie i fizjoterapeutyczne.

- Z pacjentami, którzy z powodu epidemii koronawirusa zawieszono rehabilitację, skontaktowaliśmy się telefonicznie i zaproponowaliśmy nowe terminy - dodaje doktor.

W Klinice Medical Magnus przy ul. Kopernika 38 zabiegi również odbywają się pełną parą. Kto z pacjentów z obawy przed zakażeniem się koronawirusem w marcu przerwał odbywaną rehabilitacje może już wrócić na zabiegi. Praca fizjoterapeutów została zaplanowana tak aby nie było kolejek pacjentów.

- Nadal funkcjonujemy w reżimie sanitarnym – nasz personel jest zabezpieczony w środki ochrony osobistej, maseczki, rękawiczki i przyłbice - mówi mgr Anna Kuna, kierownik części rehabilitacyjnej. – Nadal każdy pacjent, który wchodzi do naszej poradni wypełnia ankietę, która jest aktualizowana codziennie, a także ma mierzoną temperaturę ciała.

Pacjenci od połowy marca gdy rehabilitacje się nie odbywały mogli zapisywać się na zabiegi telefonicznie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany