Reforma AN-ów później?

(MSM)
Maciej Stanik
Władze Łodzi zdecydowały o wycofaniu z porządku obrad sesji z reformy gminnych administracji nieruchomościami. Projekty likwidujące od 1 lipca 25 gminnych Administracji Nieruchomościami, a na ich miejsce powołujące 5 Administracji Zasobów Komunalnych mają wrócić na sesję 16 maja.

Okazało się bowiem, że są pewne wątpliwości proceduralne związane z restrukturyzacją. Chodzi o układ zbiorowy z pracownikami, którego miasto nie wypowiedziało, a musi jeśli chce rozpocząć reformę i zwolnienia.
- Były proceduralne wątpliwości ze strony związków zawodowych - mówi Radosław Stępień, wiceprezydent Łodzi. - Do czasu kolejnej sesji spotkamy się ze związkami i omówimy sprawę na komisjach Rady Miejskiej.
Według wyliczeń magistratu zatrudnienie w administracjach ma się zmniejszyć o 127 etatów (z 947 do 820), za to ma przybyć bezpośrednich administratorów nieruchomości (wzrost o 73 - z 277 do 350). Miasto szacuje, że w skali roku da to oszczędności ok. 10 mln zł (ale na same odprawy dla zwalnianych pracowników trzeba będzie wydać ok. 1,5 mln zł). Dziś statystycznie jeden administrator zarządza średnio 3 administracjami, podczas gdy w prywatnych zasobach, jest to 8 - 12 nieruchomości (i do takiego wskaźnika dąży miasto).

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 13

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

n
nina

Jak Łodzianie wywalą ZDANOWSKĄ i STĘPNIA oraz całą ekipę z MAGISTRATU na Piotrkowskiej to będa musieli poszukać sobie roboty w "pośredniaku" Ale tam pracy przeciez nie ma, więc:
ZDANOWSKIEJ załatwia robotę w szwalni niejaki Grabarczyk Cezary( pracowała przecież wiele lat jako szwaczka w szwalni i dlatego tak rządzi Łodzią, a ten łysy STĘPIEŃ ma być "oficerem rowerowym" lub MAN-em w administracji gminnej - sam wymyślił to idiotyczne "stanowisko" by się tam zatrudnić. MASAKRA!!!!!!!

w
wyborca

Wystraszył się REFERENDUM.

ł
łodzianka

Same stoją,sam czynsz się rozliczy,także woda i scieki oraz c.o. W systemach komputerowych zmiany same się porobią,powiadomienia dla najemców same się wyślą ,a i najważniejsze jedni głupi wysłuchają drugich głupich

A
Anna M

Reforme an powinni zacząć od Ciasnej:(

u
udawanie pracy

co wy tam w ogole robicie - budynki stoja same - na co was tylu administratorow - zajeli byscie sie czyms pozytecznym

,,,,,,,,,,,,

śmierdzi wam z gara jak z kopara

z
zaklinanie rzeczywistości

obiecać każdy może, byle referendum się nie odbyło... A POtem POkażemy co POtrafimy

u
uprising

przedostała się na nowe stołki w Warszawie

a
an-ka

małe sprostowanie, obecnie administrator administruje często 40 nieruchomościami a na jakość tego administrowania mają ogromny wpływ drobnostki takie jak zawalanie administracji durnymi wykazami, sprawozdaniami i tabelkami często kilkoma dziennie , z terminem na wczoraj, brak pieniędzy na doprowadzenie administrowanego zasobu do stanu użyteczności, wysokość czynszów, na które ludzi zwyczajnie nie stać, maksymalne zagmatwanie procedur, nieustające kontrole, niewykonalne polecenia urzędu, drastyczne ograniczenie środków finansowych na wynagrodzenia, przez co brak motywacji do podejmowania nowych działań, praca po kilkanaście godzin na dobę często także w weekendy, aby wykonać polecenia urzędu, brak podstawowych narzędzi pracy, przestarzałe systemy komputerowe i brak sprzętu. Taka jest rzeczywistość an-ów.

ś
śmieci segregowane

POsegregujemy was jak śmieci i wysypiemy na wysypisko

wypełnimy deklarację - REFERENDUM - i śmieci segregowane na wysypisko daleko za Łodzią

s
strach w oczach

zaraz zaczną robić inne obietnice ze strachu o swoją du.pę

Kto raz kłamał i oszukiwał ten się nie zmieni, cytując klasyka - spie.przaj łysy dziadu

n
nina

Ten cymbał nie zna się na niczym i jest razem ze Zdanowską największym szkodnikiem Łodzi. Trzeba wywalić ich w REFERENDUM. PYTANKO. Gdzie będa zbierane podpisy?

J
JA

To jest kolejny powód dlaczego powinno odbyć się referendum. sposób zarządzania zasobami lokalowymi to kpina, 207 mln długu i zero działań żeby go ściągnąć, zamiast tego podwyżki żeby finansować dłużników

Dodaj ogłoszenie