Raport BIG: Dłużnicy rekordziści z województwa podlaskiego. 36-latka zalega prawie milion zł

Julia Szypulska
Rarpot BIG: 36-letnia białostoczanka zalega z czynszem na 928 tys. zł
Rarpot BIG: 36-letnia białostoczanka zalega z czynszem na 928 tys. zł Archiwum
W Białostockiej Spółdzielni Mieszkaniowej lokatorzy zalegają z opłatami w wysokości 4 mln zł. W Łomży to „tylko” 1,8 mln zł, a w MSM w Suwałkach zaległości stanowią 5 proc. rocznych wpływów

Jest 36-letnią kobietą, mieszka w Białymstoku, a jej dług z tytułu niezapłaconego czynszu za mieszkanie wynosi... 928 tys. zł! To - jeśli idzie o osoby prywatne - rekordzistka nie tylko w skali woj. podlaskiego, ale i całego kraju. Generalnie jednak mieszkańcy naszego regionu czynsz płacą regularnie.

Zobacz też: Krzysztof Kononowicz pali flagę ISIS: Chcę Was zabijać, jadę do Was [YOUTUBE WIDEO]

Takie wnioski wypływają z nowego raportu BIG InfoMonitor, dotyczącego przeterminowanych długów lokatorów. Białostocka rekordzistka tak długo nie płaciła za mieszkanie (być może było ich kilka), że jej zadłużenie wraz z odsetkami zbliża się już do miliona zł. To „daje” białostoczance ogółem trzecie miejsce w kraju. Rekordzistą jest bowiem firma z Warszawy z długiem w wysokości 3,8 mln zł.

Oświadczenia majątkowe członków zarządu województwa podlaski...

Największe zaległości mają mieszkańcy woj. mazowieckiego (35,3 mln), a przede wszystkim - stolicy (29 mln zł). Spore długi czynszowe mają też mieszkańcy woj. dolnośląskiego - 22,5 mln, śląskiego - 8,6 mln i łódzkiego - 7,7 mln zł.

Obserwuj nas na Twitterze:

Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

Dłużnicy czynszowi w Podlaskiem. 36-latka z Białegostoku zalega 928 tys. zł

Błędem jednak byłoby sądzić, że niepłacenie czynszu to domena mieszkańców dużych miast. W pierwszej piątce rekordzistów są np. Elbląg (21,3 mln zł) czy Legnica (19,4 mln zł). Zdaniem autorów raportu, może to wynikać z większej aktywności zarządców budynków w zgłaszaniu niesolidnych lokatorów do Rejestru Dłużników prowadzonego przez BIG InfoMonitor.

W przypadku Białegostoku zaległości zgłoszone do BIG wynoszą 1,3 mln zł, a woj. podlaskiego - 1,5 mln zł. Mniejsze długi (zgłoszone) mają tylko mieszkańcy województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i opolskiego.

Jednak raport raportem, a rzeczywistość nie wygląda tak dobrze. Np. w Łomży do BIG zgłoszono tylko jedną osobę niepłacącą czynszu. Jej dług wynosi 5 tys. zł. Ale dłużników jest tam dużo więcej. Tylko w Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej suma zadłużenia wynosi ponad 1,8 mln zł, a rekordzista ma zaległość w wysokości 45 tys. zł.

- Mieszkańców, którzy nie płacą czynszu przez okres powyżej dwóch miesięcy, mamy 349 - mówi Jerzy Brodziuk, prezes spółdzielni. - Z reguły mieszkańcy płacą regularnie, nie chcą wpadać w długi.

Z kolei w Białostockiej Spółdzielni Mieszkaniowej kwota zaległości wynosi w sumie 4 mln zł. Dłużników zalegających z czynszem od miesięcy jest jednak mniej, bo 110.

Zaległości w Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Suwałkach stanowią rocznie niespełna 5 proc. wpływów z tytułu czynszu.

Obserwuj nas na Twitterze:

Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Materiał oryginalny: Raport BIG: Dłużnicy rekordziści z województwa podlaskiego. 36-latka zalega prawie milion zł - Gazeta Współczesna

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 10

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

m
mir

928 tys. długu z tytułu czynszu? Głupszego tekstu w życiu nie czytałem. Ile lat nie płaciła czynszu? Mi wychodzi, że bez odsetek nie płaciła jakieś 120 lat. Więc albo nie jest to czynsz za mieszkanie albo odziedziczyła dług i odsetki liczone są na jakiś bliżej nieokreślonych zasadach. Np. co roku do sądu i ten orzeka, że odsetki stają się częścią głównej należności i wraz z długiem zasadniczym rodzą nowe odsetki w nowej wyższej już wysokości i tak wkoło. Macieju. Artykuły Porannego Współczesnej porażają swoim profesjonalizmem. Autorzy piszą po jednym wersie informacji pod kilkunastoma niewiele różniącym się zdjęciami, nie podając kiedy zdarzenie miało miejsce i gdzie albo tak jak w tym przypadku. Bełkot. 

a
aspirant barowy
W dniu 26.08.2016 o 22:49, Gość napisał:

...ale ta zaległość to za lokal zapewne

Jeżeli właściciel czyli spółdzielnia dopuszcza do powstania takiego zadłużenia to znaczy, że "dłużniczka" spłacała dług w naturze, innego wytłumaczenia nie ma.

Ktoś z władz skorzystał, spółdzielcy muszą oblizać się smakiem.

G
Gość

Jak wy mało wiecie...

BSM to nie tylko blokowiska, ma też piękne domy z ogrodami,

a tam stawki zupełnie inne...

...ale ta zaległość to za lokal zapewne

t
tdk

lichwy się nie płaci i robi mądrze wiadomo na tle Europy jakie czynsze w Polsce w stos do zarobków- paskarskie, a w B- stoku SŁ. Stok komunałka liderem, CO, liczniki podzielniki nakładki wszystko po to (ludzie chcą oszczędzać) żeby robić z nas idiotów jak spada zużycie to walenie w rogi to musi się zmienić poprzez ceny urzędowe likwidację w rachunkach bandyckich narzutów za abonament jakiś kabel, jakiś słup, SMS na korbę itp UOKiK to mafia, innej drogi nie ma komuna do przeproszenia ale też do nadzoru bo tego nigdy nie było

 

s
sdasdsd

No a mi wyszło że od przeszło 100 lat nie płaci czynszu. Zuch dziewczyna :D Zdrowia...

G
Gość

Pewnie ma dopłatę za ogrzewanie w SM Słoneczny Stok.

C
Czytelnik spółka z o.o.
W dniu 26.08.2016 o 14:06, mistsz napisał:

jakim cudem 36 latka zalega 1 mln zł? jeżeliby płaciła czynsz wg stawek warszawskich policzyłem. ok 650 pln x 12 m-cy razy 16 lat przyjąłem, że od 20 roku zycia. to wychodzi niecałe 125 tys. czyli 1/8 mniej więcej. więc albo 8 razy dłużej nie płaciła czynszu co jest bzdurą. albo 8 razy drożej, co też nie jest normalne. albo 8 razy więcej miesięcy jest w roku, a ja nic nie wiem... więc ktoś tu ostro przegina...

Masz rację!

m
mistsz

jakim cudem 36 latka zalega 1 mln zł? jeżeliby płaciła czynsz wg stawek warszawskich policzyłem. ok 650 pln x 12 m-cy razy 16 lat przyjąłem, że od 20 roku zycia. to wychodzi niecałe 125 tys. czyli 1/8 mniej więcej. więc albo 8 razy dłużej nie płaciła czynszu co jest bzdurą. albo 8 razy drożej, co też nie jest normalne. albo 8 razy więcej miesięcy jest w roku, a ja nic nie wiem... więc ktoś tu ostro przegina...

g
gość

jakaś bzdura, musiałaby nie płacić czynszu przez prawie 90lat

g
gość

Proponuję limit 10 tys. zaległości. Następnie obligatoryjnie eksmisja.Spółdzielnia naraża płacących regularnie na przymus pokrywania kosztów  takich leserów . Nie ma co się żalić tylko egzekwować prawo, bo ktoś weźmie się za spółdzielnię.

Dodaj ogłoszenie