Ranking szpitali w Polsce. Uwzględniono 207 placówek....

  Ranking szpitali w Polsce. Uwzględniono 207 placówek. Zobacz, gdzie są łódzkie...

  (MSM)

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Spośród łodzkich placówek najwyżej jest szpital im. Barlickiego.
  1/2
  przejdź do galerii

  Spośród łodzkich placówek najwyżej jest szpital im. Barlickiego.

  Ogólnopolski dziennik „Rzeczpospolita” opublikował 15. edycję rankingu szpitali w Polsce. Uwzględniono w nim 207 szpitali, w których leczono prawie 60 proc. pacjentów w Polsce. Przy tworzeniu rankingu brano pod uwagę m.in. efekty leczenia, liczbę łóżek, występowanie zakażeń szpitalnych i zużycie antybiotyków.
  W pierwszej setce znalazło się 9 szpitali z województwa łódzkiego, a w tym 6 z Łodzi. Najwyższe miejsce spośród nich (13.) zajął szpital im. Barlickiego. Na 20-tym miejscu uplasował się szpital MSWiA przy ul. Północnej, a na 26. Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego przy ul. Pomorskiej (tzw. CKD). Szpital im. Kopernika został sklasyfikowany na miejscu 31., szpital im. Biegańskiego był 46., a szpital im. Jonschera na 54.

  Inne szpitale z województwa łódzkiego zajęły miejsca: 68 . – szpital im. Kopernika z Piotrkowa Trybunalskiego; 82. – Poddębickie Centrum Zdrowia i 93. – Kutnowski Szpital Samorządowy. Poza pierwszą setką zostało zarejestrowane Wojewódzkie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi przy ul. Okólnej.

  Pierwsze miejsce w rankingu, a więc został uznany za najlepszy szpital w Polsce, zajął Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej. Najwięcej szpitali w pierwszej setce ma województwo pomorskie (12).


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo