Raków - ŁKS 1:1. Łodzianie byli bardzo blisko zwycięstwa w meczu z liderem!

W spotkaniu czternastej, zaległej kolejki piłkarskiej pierwszej ligi ŁKS zremisował 1:1 w Częstochowie z liderem rozgrywek – drużyną Rakowa!

Bez wątpienia łodzianie mogą być na siebie wściekli, bowiem zwycięstwo było dosłownie na wyciągnięcie ręki. ŁKS stracił gola w trzeciej minucie doliczonego czasu. Rzut karny sprokurował Jan Sobociński, a jedenastką pewnie wykorzystał Arkadiusz Kasperkiewicz. Była to właściwie jedyna (jeśli nie liczyć strzału... Sobocińskiego, który zdołał z linii bramkowej wybić Michał Kołba) klarowna sytuacji gospodarzy w tym spotkaniu!

W sukcesie łodzian nie byłoby ani odrobiny przypadku. Drużyna ŁKS zdała najpoważniejszy test w tej rundzie . Bez wątpienia kibice drużyny z al. Unii mają prawo mieć poczucie ogromnego niedosytu.
Ełkaesiacy zagrali bardzo dobre spotkanie, byli lepszym, dojrzalszym zespołem, który niemal przez cały pojedynek kontrolował wydarzenia na boisku.

Lider został zupełnie zaskoczony taktyką łodzian. Trener Kazimierz Moskal zdecydował się wprawdzie na wystawienie do gry aż trzech defensywnych pomocników (na ławce rezerwowych został Daniel Ramirez), ale nie przeszkodziło drużynie w przejęciu inicjatywy i prowadzeniu groźnych i dynamicznych akcji. Gospodarze, szczególnie przed przerwą) nie mogli sobie poradzić u wysokim pressingiem stosowany przez łodzian.

Goście objęli prowadzenie w czternastej minucie. Z lewej strony boiska dośrodkowywał Piotr Pyrdoł. Strzał głową Lukasa Bielaka zdołał jeszcze odbić bramkarz Rakowa, ale przy kapitalnym uderzeniu przewrotką w wykonaniu Rafała Kujawy był bezradny. Później łodzianie mieli jeszcze kilka klarownych sytuacji, lecz nie zdołali ich wykorzystać. To zemściło się w końcówce meczu

Raków Częstochowa - ŁKS Łódź 1:1 (0:1)
0:1 - Rafał Kujawa 14
1:1 - Arkadiusz Kasperkiewicz 90+3, karny

Raków: Michał Gliwa - Arkadiusz Kasperkiewicz, Andrzej Niewulis, Kamil Kościelny (82, Tomas Petrasek) - Piotr Malinowski, Marcin Listkowski, Petr Schwarz (46, Adam Radwański), Miłosz Szczepański, Maciej Domański, Karol Mondek (71, Patryk Kun) - Szymon Lewicki.

ŁKS: Michał Kołba - Jan Grzesik, Kamil Juraszek, Jan Sobociński, Artur Bogusz - Maciej Wolski, Lukas Bielak, Łukasz Piątek,Wojciech Łuczak (70, Bartłomiej Kalinkowski), Piotr Pyrdoł - Rafał Kujawa (81, Jewhen Radionow).