Raków Częstochowa - Widzew 2:0. Nas zespół gra coraz słabiej, nie podjął walki z liderem. Zobaczcie zdjęcia

Dariusz Kuczmera
Wojtek Wielgus
W niedzielę mecz Raków Częstochowa - Widzew Łódź zakończył się wynikiem 2:0. Zobaczcie zapis na relacji LIVE ze spotkania Raków - Widzew a także zdjęcia z tego meczu.

RAKÓW WIDZEW ONLINE, RELACJA LIVE, NA ŻYWO

strona wymaga odświeżania

RAKÓW CZĘSTOCHOWA2
WIDZEW ŁÓDŹ0

Koniec meczu. Widzew przegrał 0:2, ale porażka na boisku lidera nie przynosi ujmy. Martwi styl gry łodzian i to, że widzewiacy nie podjęli walki. Czy tak ma wyglądać końcówka sezonu w wykonaniu Widzewa?

90+5 min. GOL DLA RAKOWA. Tudor strzelił z wolnego i strzelił drugiego gola
90+4 min. Cebula faulowany przed polem karnym Widzewa. Wolny dla Rakowa
90+3 min. Widzew przy piłce, ale atakuje zbyt niemrawo
90+2 min. Wolny dla Rakowa
90+1 min. Zmiany taktyczne w Rakowie. Schodzą Wdowiak i Lederman, za nich Cebula i Berggren
90+1 min. Kreuzriegler wstrzelił piłkę w pole karne, Kovacević łapie
90+1 min. Sędzia dolicza 5 minut
90 min. Czy Widzew jeszcze poderwie się do walki?
88 min. Zablokowany strzał Hanouska z dystansu
87 min. Hansen nie przedarł się przez obronę Rakowa
85 min. Milos dośrodkował, Sanchez trafił po strzale głową w poprzeczkę, ale Ciganiks był na pozycji spalonej
84 min. Stępiński faulowany przez Kochergina
83 min. Letniowski uderzył z pierwszej piłki, lecz niecelnie
82 min. Pawłowski schodzi, za niego Kristoffer Normann Hansen. Schodzi też Kun, za niego Letniowski
82 min. Svarnas ukarany żółtą kartką
80 min. Ciganiks dośrodkował łapie Kovacević
79 min. Tylko Raków Częstochowa - skandują kibice gospodarzy, co na to piłkarze Widzewa?
76 min. Żyro wyjaśnił trudną sytuację pod bramką Widzewa
75 min. Milos do Sancheza, piłka nie dotarła do adresata
75 min. Pawłowski nie opanował piłki
74 min. Kochergin zagrał do Petraska, ten nie trafił dobrze w piłkę. Raków był blisko strzelenia drugiego gola
73 min. Żyro ukarany żółtą kartką, naprawiał błąd Kuna i faulował. To czwarta żółta kartka Żyry, więc nie zagra w następnym meczu
72 min. Widzewiacy czekają na ostatnie sekundy? Potrafią strzelać gole w 90 minucie i później
69 min. Zmiana w też w Widzewie: Shehu za Terpiłowskiego
68 min. Zmiany w Rakowie: Kochergin za Nowaka, Piasecki za Gutkovskisa
68 min. Raków zdecydowanie dłużej utrzymuje się przy piłce
66 min. Milos dośrodkował, ale piłkę łapie Kovacević
64 min. Ciganiks ukarany żółtą kartką
64 min. Na boisko wejdą Stępiński i Sanchez. Schodzą Szota i Zjawiński
63 min. Kreuzriegler ukarany żółtą kartką za faul
62 min. Akcja Wdowiaka z Tudorem, ale piłka uciekła piłkarzom Rakowa
61 min. Pawłowski za mocno podał do Terpiłowskiego. Szkoda to była niezła akcja
59 min. Kovacević pewnie chwycił piłkę, widzewiacy już czekali na dobitkę
58 min. Ciganiks fauluje Ledermana
56 min. Pawłowski strzelał z dystansu, ale niecelnie
56 min. Żyro faulowany przez Wdowiaka
54 min. Ravas udanie piąstkuje piłkę
54 min. Wolny dla Rakowa, widzewiacy wybili dośrodkowaną piłkę
52 min. Wdowiak zatrzymany przez Hanouska
50 min. Zjawiński zdołał odegrać do Pawłowskiego, ten strzelił, ale Kovacević łapie piłkę
47 min. Senna atmosfera na tym spotkaniu
46 min. Oba zespoły bez zmian
Początek drugiej połowy meczu. Zjawiński z zabandażowaną dłonią, ma złamane dwa palce lewej dłoni
Koniec pierwszej połowy. Przegrywamy 0:1 i to jest jedyny komentarz do gry Widzewa.
45+2 min. Pawłowski wykonuje wolnego. Hanousek strzelał, niepewna, ale skuteczna interwencja bramkarza Rakowa

Raków Częstochowa - Widzew 2:0. Nas zespół gra coraz słabiej...

45+2 min. Cierpi Zjawiński, obu nie musiał opuścić boiska
45 min. Sędzia przedłużył mecz o 2 minuty
44 min. Milos trafił w boczną siatkę
42 min. Milos ukarany żółtą kartką
41 min. Milos włączył się do walki, stracił piłkę i faulował
38 min. Terpiłowski próbował sięgnąć piłkę głową, nie dał rady
37 min. Piast pokonał Wisłę Płock i wyprzedził Widzew w tabeli
35 min. Gospodarze zdecydowanie przeważają, Widzew gra bardzo słabo
34 min. Carlos dograł piłkę i wywalczył róg dla Rakowa. Gutkovskis strzelił nad poprzeczką
32 min. Lederman, odkrycie Fernando Santosa, za mocno dośrodkował
30 min. Nowak strzelał z dystansu, róg dla Rakowa. Kreuzriegler wybił dośrodkowaną piłkę
29 min. Piłkarze Rakowa kontrolują przebieg meczu. Widzew nie ma argumentów
26 min. Róg dla Widzewa. Dobre dośrodkowanie Pawłowskiego, Żyro nie wygrał główkowego pojedynku z Petraskiem
22 min. Dobry strzał Pawłowskiego, bramkarz Rakowa w opałach, nie zdążył Hanousek z dobitką
20 min. Ivi Lopez schodzi z boiska, w jego miejsce Mateusz Wdowiak
19 min. Ivi Lopez strzelał z 16 metrów, piłka przeleciała nad poprzeczką
18 min. W odpowiedzi atakuje Raków, interweniuje Szota
17 min. Ciganiks dośrodkował w pole karne, obrońcy Rakowa wybili piłkę
15 min. Raków przejął inicjatywę, widzewiacy grają apatycznie. Mecz jest kiepskiej jakości
12 min. Pawłowski próbował się przedrzeć, ale traci piłkę
9 min. Ivi Lopez wykorzystał jedenastkę. Raków prowadzi 1:0
8 min. Sędzia analizuje sytuację na VAR. I podejmuje decyzję: rzut karny dla Rakowa. Co o tym zdecydowało? Było zamieszanie, a zdaniem sędziego Hanousek faulował Petraska. Żółta kartka dla Hanouska.
7 min. Aktywni kibice obu drużyn. Jest spora grupa łodzian
4 min. Kreuzriegler w ostatniej chwili zablokował Gutkovskisa
4 min. Zjawiński przewrócił się, był faulowany, ale sędzia nie zareagował
1 min. Róg dla Rakowa. Głową Petrasek strzelił niecelnie
1 min. Pierwszy gwizdek sędziego. Widzewiacy na granatowo, Raków na biało. Szymon Marcinik na VAR-ze
Godz. 14.59 - Dziś kapitanem Widzewa Marek Hanousek
Godz. 14.59 - Słonecznie w Częstochowie. Idealne warunki do grania
Godz. 14.57 - Piłkarze obu drużyn już na murawie. Za trzy minuty wielki mecz

Godz. 14.50 - Mimo dwóch meczów bez zwycięstwa dorobek Rakowa w meczach na własnym boisku jest imponujący: 12 zwycięstw i 1 remis (z Jagiellonią Białystok 2:2 w piątek kolejce 14 sierpnia). Raków nie przegrał u siebie od 15 grudnia 2021 roku, kiedy to uległ Górnikowi Zabrze 1:2. Tak więc kolejnych 28 meczów w roli gospodarza drużyna trenera Marka Papszuna kończyła bez porażki, tylko siedem razy zremisowała (6 w poprzednim sezonie).

Godz. 14.45 - Bilety na spotkanie Rakowa z Widzewem zostały wyprzedane pierwszego dnia sprzedaży. Widzew jest magnesem dla fanów gospodarzy. Kibiców z Łodzi będzie około 300.

Godz. 14:35 - Ostatni do tej pory mecz ligowy Raków - Widzew w Częstochowie miał miejsce 16 maja 1998 roku. Widzew wygrał 3:1, a gole strzelili: Mirosław Szymkowiak (26), Marcin Zając (53), Zbigniew Czajkowski (67).

Godz. 14.25 - Widzew może zagrać dla... Legii. Odważnie o meczu z Rakowem mówił po porażce ze Stalą trener Widzewa Janusz Niedźwiedź. Powiedział m.in.: – Czas Świąt przyszedł w dobrym momencie, będzie okazja, żeby oczyścić głowy, wrócić z wiarą, dobrą pracą, jeszcze lepszym nastawieniem. I od następnej kolejki zacząć wygrywać. Wiemy, gdzie jedziemy, ale to nie zmienia faktu, że będziemy chcieli zdobyć tam trzy punkty.

Godz. 14.15 - To będzie mecz najdłużej pracujących trenerów w ekstraklasie: Marek Papszun w Rakowie pracuje od 18 kwietnia 2016, Janusz Niedźwiedź w Widzewie od 18 czerwca 2021, trzeci w tej klasyfikacji Dawid Szulczek w Warcie od 8 listopada 2021.

Godz. 14.10 - Mecz poprowadzi 46-letni arbiter z Bydgoszczy Daniel Stefański. W tym sezonie gwizdał Widzewowi w meczu z Pogonią (3:3) i nie zawahał się nad podyktowaniem karnego dla Widzewa w ostatniej minucie. Wykorzystał tę jedenastkę Martin Kreuzriegler.

Godz. 14.05 - Potwierdziły się informacje, że niedysponowany jest Jordi Sanchez. Hiszpan nie gra, zastępuje go Łukasz Zjawiński. Ponadto Kun zastąpił Shehu, Żyro zagra zamiast Stępińskiego, a Terpiłowski zamiast Sypka. Trener Janusz Niedźwiedź dokonał czterech zmian w składzie. Dość dużo, ale forma Widzewa w meczu ze Stalą nie była delikatnie mówiąc najlepsza.

Godz. 13:57 - Raków zagra w składzie: Kovacević - Svairnas, Petrasek, Arsenić - Tudor, Papanikolaou, Lederman, Carlos - Nowak, Lopez, Gutkovskis. Rezerwowi: Trelowski, Berggren, Wdowiak, Racovitan, Kochergin, Długosz, Cebula, Piasecki.

Godz. 13:38 - Skład Widzewa: Ravas - Żyro, Szota, Kreuzriegler, Milos, Kun, Hanousek, Terpiłowski, Pawłowski, Ciganiks - Zjawiński. Rezerwowi: Wrąbel, Czorbadżijski, Shehu, Jordi Sanchez, Letniowski, Sypek, Zieliński, Hansen, Stępiński.

Godz. 13:35 - W niedzielnym spotkaniu 28. kolejki piłkarskiej ekstraklasy, Raków Częstochowa podejmie Widzew Łódź. Początek spotkania o godz. 15, a poprowadzi je sędzia Daniel Stefański (Bydgoszcz). Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...