Raków Częstochowa ŁKS Łódź 1:0. Nie musieli przegrać z mistrzem Polski

Tomasz Jabłoński
ŁKS czeka dziś trudne zadanie - mecz z Rakowem
ŁKS czeka dziś trudne zadanie - mecz z Rakowem Grzegorz Gałasiński
W spotkaniu ósmej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Raków Częstochowa pokonał 1:0 ŁKS Łódź. Porażka ŁKS z mistrzem Polski nie jest wielką niespodzianką. Raków szybko zdobył gola i dlatego mógł sobie później pozwolić na zwolnienie tempa i oszczędzanie sił na czwartkowy mecz Ligi Europy z Atalantą Bergamo ŁKS mógł ukarać za kunktatorstwo mistrzów Polski. Trzy wyśmienite sytuacje do zmiany wynik miał Kay Tejan, ale pudłował niemiłosiernie! To się ostatecznie zemściło. Łódzka drużyna przegrała piąty wyjazdowy mecz z tym sezonie. Brak punktów wywalczonych na boiskach rywali (bramki 1-9) źle wróży ekstraklasowej przyszłości tej drużyny. Już wiemy, że piętą achillesową zespołu prowadzonego przez trenera Kazimierza Moska jest defensywa. Stracony gol w Częstochowie był efektem całej serii błędnych zachowań ełkaesiaków w obronie.

+

Raków ŁKS na żywo

Wynik meczu Raków ŁKS 1:0

Koniec spotkania, ŁKS przegrywa mecz, choć nie musiał ulec mistrzowie Polski.

90+8' Sędzia zmienił decyzję, czerwona kartka dla ełkaesiaka

90+7' Żółta kartka dla Jurcia, kara za ostry faul, jest też VAR

90+5' Raków zaczyna od własnej bramki

90+3' Zmiana w ŁKS, za Gwackiego Tutyskinas

90' Sędzia doliczył sześć minut, ale znów race w akcji

88' Kolejna szansa dla ŁKS, strzał Flisa wybił z linii bramkowej wybił Racovitan

86' Znów piłkarze grają

84' Mecz przerwany, kibice odpalili race

80' Zmiany w ŁKS, wchodzą Jurić i Śliwa, schodzą Tejan i Janczukowicz

78' Zmiana w Rakowie, za Piaseckiego Zwoliński

[b ]75'[/b] Zmiana w Rakowie, Lederman za Koczerhina

73' Żółta karka dla Kovacevicia za faul na Pirulo

71' Pech ŁKS, piłka po dośrodkowaniu trafiła w słupek bramki Rakowa

69' Niecelny strzał Głowackiego

68' Rożny dla Rakowa

65' ŁKS próbuje

63' Dużo walki na boisku

61' Zmiany w ŁKS: za Szeligę i Letniowskiego wchodzą Ramirez i Pirulo

59' Trzy zmiany w drużynie Rakowa: Za Drachala Racovitan, za Cebulę Yeboah, za Papanikolaou Berggren.

57' Tejan strzelał z 13 metrów, ale znów górą bramkarz gospodarzy

55' Rożny dla Rakowa

54' Strzał Szeligi broni Kovacević

52' Znów Tejan nie wykorzystał doskonałej sytuacji po błędzie bramkarza gospodarzy.

50' Silny strzał Cebuli z dystans, ale piłka poleciała obok słupka

47' Cebula próbował wymusić rzut karny i dostał żółtą kartkę

46' Obydwie drużyny bez zmian, zaczęła się druga część spotkania

Koniec pierwszej części gry. Wracamy do Państwa po przerwie

45' Dwie minuty doliczone

45' Kovacević obronił strzał własnego obrońcy

44' Rzut rożny dla ŁKS i jeszcze jeden, tyle że z drugiej strony

42' Aut dla ŁKS

40' Faulowany Janczukowicz

37' Raków długo i wolno rozgrywa piłkę

35' Tempo meczu wyraźnie spadło

33' Rzut wolny dla Rakowa, 23 metry d bramki ŁKS

30' Tejan był sam na sam z bramkarzem gospodarzy, minął go, ale nie trafił do siatki z ostrego kąta
.
28' Żółta kartka dla Nacho, ta faul taktyczny

27' Faulowany Dankowski

25' ŁKS próbuje, ale nie ma zbyt wielu argumentów, by zaskoczyć gospodarzy

23' Faulował Hoti

21' Rożny dla ŁKS, bramkarz wybił piłkę po strzale Głowackiego

19' Faulowany Mokrzycki

17' ŁKS próbuje rozgrywać, ale nie idzie mu to zbyt udanie

14' Flis leży na murawie

13' Gorący doping kibiców ŁKS

10' Raków nadal dominuje

8' Gol dla Rakowa. Papanikolau strzelił głową, gdzie byli defensorzy ŁKS?

6' Silny strzał Nowaka, ale niecelny

5' ŁKS ogranicza się do przeszkadzania zawodnikom Rakowa

4' Rożny dla Rakowa

3' Więcej z gry mają gospodarze

2' Doskonała pogoda do grania w piłkę nożną

1' Sędzia rozpoczął spotkanie, ŁKS ma czarno

Godz. 17.28 Arbitrem głównym sobotniego spotkania będzie Łukasz Kuźma.

Godz. 17.25 Trener Kazimierz Moskal zaskoczył. W wyjściowym składzie brak dotychczasowych pewniaków Pirulo i Daniego Ramireza, a w kadrze meczowej nie ma Antona Fase.

Godz. 17.20 Ławka rezerwowych Rakowa: Antonis Tsiftsis, Gustav Berggren, Ben Lederman, Łukasz Zwoliński, John Yeboah, Ante Crnac, Bogdan Racovitan, Kamil Pestka, Sonny Kittel.

Godz. 17.15 Ostatni raz z ŁKS grał z Rakowem w sezonie 2019/2020, kiedy zarówno Raków, jak i ŁKS występowali w roli beniaminków. Wówczas górą byli łodzianie, w rundzie zasadniczej 2:0 i 1:1, a trzecim starciu na stadionie ŁKS 3:2

Godz. 17.10 Łodzianie wygrali do tej pory dwa domowe mecze, z Pogonią Szczecin oraz Koroną Kielce. W pozostałych 5 spotkaniach musieli uznać wyższość swojego przeciwnika. Na wyjeździe nie zdobyli nawet punktu. Czas to zmienić!

Godz. 17.05 Ławka rezerwowych ŁKS: Dawid Arndt – Levent Gulen, Artemijus Tutyskinas, Pirulo, Dani Ramirez, Stipe Jurić, Maciej Śliwa, Mieszko Lorenc, Adam Marciniak.

Godz. 17 W spotkaniu Pogoń Szczecin - Korona 3:1

Godz. 16.55 Piłkarze Rakowa strzelili w tym sezonie ligowym 10 goli. Najwięcej bramek zdobyli: Łukasz Zwoliński oraz Bartosz Nowak - po trzy.

Godz. 16.50 Raków w takim składzie zacznie mecz: Vladan Kovacević – Fran Tudor, Adnan Kovacević, Milan Rundić – Dawid Drachal, Janis Papanikolau, Vladyslav Kochergin, Srdjan Plavsić – Bartosz Nowak, Marcin Cebula – Fabian Piasecki.

Godz. 16.45 Dla Rakowa spotkanie z ŁKS Łódź będzie 6 ligowym meczem w tym sezonie. Dotychczas zespół wywalczy10 punktów, na które złożyły się zwycięstwa z Puszczą Niepołomice, PGE FKS Stalą Mielec i Jagiellonią Białystok oraz remis z Wartą Poznań

Godz. 16.40 Wyjściowa jedenastka ŁKS: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Marcin Flis, Nacho Monsvalse, Piotr Głowacki – Michał Mokrzycki, Jakub Letniowski, Engjell Hoti – Piotr Janczukowicz, Bartosz Szeliga, Kay Tejan.

Godz.16.35 Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej meczami reprezentacyjnymi, wraca piłkarska ekstraklasa. Przed zespołem ŁKS bardzo du0e wyzwanie. O godz. 17.30 zaczną mecz na boisku mistrza Polski.

Godz. 16.29 ŁKS pisze na Twitterze: ŁKS w każdym meczu z Rakowem w elicie strzelał gola, więc...

Oczywiście tylko niepoprawni optymiści mogą dopisywać drużynie ŁKS 3 punkty. Starcie łodzian z mistrzem Polski może być bardzo bolesne dla piłkarzy i kibiców beniaminka - takie wnioski można wysnuć obserwując grę drużyny Kazimierza Moskala. Ale trzeba mieć nadzieję, że piłkarze ŁKS wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności, zagrają dobre zawody a wtedy, kto wie, może zainkasują komplet punktów? Byłoby super!

Raków ŁKS od godziny 17.30. Zapraszamy na naszą relację!