Radomiak-ŁKS 1:1. Cenny remis na trudnym terenie

(bart)
Drużyna z al. Unii to lider trzeciej ligi (grupa pierwsza)
Drużyna z al. Unii to lider trzeciej ligi (grupa pierwsza) paweł łacheta
W sparingowym meczu w Radomiu ŁKS zremisował z tamtejszym Radomiakiem 1:1 (0:1). Rywale są wiceliderem drugiej ligi, więc ten wynik może satysfakcjonować trenera łodzian Marcina Pyrdoła.

Ełkaesiacy zaprezentowali się w Radomiu całkiem dobrze.

Wbrew pozorom, na murawie walczono po męsku, ostro, często przekraczając przepisy. Doszło nawet do tego, że goście kończyli spotkanie w liczebnym osłabieniu (w 72 minucie czerwoną kartką ukarany bowiem został Jakub Nowak).

W pierwszej połowie łodzianie szukali szansy w kontratakach. Uderzali Maksymilian Rozwandowicz, Jewgen Radionow oraz Damian Guzik, jednak nie udało im się zaskoczyć golkipera.

W 34 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Ładnym strzałem z dystansu popisał się Paweł Tarnowski. Przemysław Kazimierczak był bez szans.

Tuż przed przerwą mógł wyrównać Rozwandowicz, ale bramkarz Radomiaka był na posterunku.

Po zmianie stron ŁKS szybko zdobył gola. W 49 minucie uczynił to Artur Golański po uderzeniu z kilku metrów przy słupku (po wymianie piłek z Rozwandowiczem i Radionowem).

Poźniej oba zespoły mogły trafić ponownie. Ale Golański miał pecha (strzał w poprzeczkę), natomiast w ostatniej akcji spotkania świetną interwencją popisał się debiutujący w pierwszym zespole ŁKS Damian Piotrowski.

Niestety, dwóch zawodników ŁKS doznało kontuzji. Mowa o Patryku Bryle oraz Guziku. Wkrótce powinno się wyjaśnić, jak poważne są to urazy.

W sobotę (25 lutego) ŁKS podejmie przy ul. Minerskiej w Łodzi innego trzecioligowca, Sokół Aleksandrów Łódzki (12). Będzie to przedostatnie spotkanie kontrolne zespołu Pyrdoła w zimowym okresie przygotowawczym.

Radomiak: Adrian Szady - Mateusz Spychała, Michał Grudniewski (69, Chinonso Agu), Świdzikowski (46, Piotr Gurzęda), Bartosz Sulkowski - Paweł Tarnowski, Simon Colina, Kamil Kościelny, Leandro (87, Kamil Gilewski), Mateusz Stąporski (69, Dariusz Brągiel) - Kamil Cupriak (63, Maciej Wojczuk).
ŁKS: Przemysław Kazimierczak (46, Damian Piotrowski) - Paweł Pyciak, Kamil Juraszek, Aleksander Ślęzak, Kamil Rozmus - Damian Guzik (46, Jakub Nowak), Maksymilian Rozwandowicz, Przemysław Kocot, Patryk Bryła (46, Artur Golański), Piotr Pyrdoł (46,Łukasz Kopka) - Jewgen Radionow.