Radomiak - ŁKS. Pierwsza porażka łódzkiego lidera w sezonie

W zaległym spotkaniu dziesiątej kolejki piłkarskiej pierwszej ligi ŁKS przegrał 0:1 w Radomiu z Radomiakiem. Łodzianie rozegrali najsłabsze spotkanie w tych rozgrywkach, a więc nie ma się co dziwić, że po raz pierwszy w sezonie zeszli z boiska pokonani.

Upór nagrodzony

Radomiak nie był wcale lepszy od łodzian, ale wykazał większą determinację i to jego piłkarze cieszyli się po spotkaniu z wywalczenia trzech punktów. ŁKS sprawiał wrażenie zmęczonego rywalizacją. Wolne i schematyczne akcje nie stwarzały niemal żadnego zagrożeni na przedpolu rywala. Taki mecz musiał wreszcie przyjść i teraz trener Wojciech Stawowy musi wykazać się kunsztem, by zespół wrócił do dyspozycji, którą niedawno imponował.

Na pewno pierwsza część spotkania nie mogła zachwycić. Wprawdzie łodzianie mieli przewagę, ale ich akcje nie niosły niemal żadnego zagrożenie pod bramką gospodarzy. Łodzianie w swoim stylu rozgrywali piłkę, wymieniali dużo podań, ale niestety, nie mogli wypracować wielu klarownych sytuacji na przedpolu radomskiej drużyny. Najlepszą mieli w 35 minucie, kiedy po strzale Klimczaka z ostrego kąta piłka trafił w słupek.
Gospodarze także wypracowali jedną sytuację, lecz w tym przypadku anemiczny strzał Dankowski nie mógł sprawić żadnego kłopotu Malarzowi.

Słabo po przerwie

Także po przerwie nie było wielkiego futbolu. ŁKS długo rozgrywał akcje, ale prowadzone wolne nie stwarzały zagrożenia na przedpolu Radomiaka.
Decydująca dla losów spotkania akcja miała miejsce w 84 minucie. Gąska był faulowany w szesnastce przez Rozwandowicza. Bramkę z rzutu karnego zdobył Leandro.

Radomiak - ŁKS 1:0 (0:0)

1:0 - Leandro (86, karny)

Radomiak Radom: Kochalski – Banasiak, Cichocki, Bodzioch, Świdzikowski – Leandro, Kaput, Karwot, Gąska (86. Lewandowski), Kozak – Angielski (81. Podliński).

ŁKS Łódź: Malarz – Dankowski, Dąbrowski, Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak (46. Wolski) – Dominguez, Sajdak – Pirulo, Corral (72. Sekulski), Trąbka.