MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radny Mateusz Walasek był "pod wpływem" na sesji? Zobacz film z radnym Walaskiem: "Nie ma co walczyć z zoo" FILM

Marcin Darda
Marcin Darda
Zobacz film z sesji z radnym Wlaskiem.
Zobacz film z sesji z radnym Wlaskiem.
Pod koniec środowej (9 lutego) sesji Rady Miejskiej Łodzi głos zabrał przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej Mateusz Walasek. Jak się okazało, w nie najlepszej formie.

Łódzcy radni w trybie zdalnym obradowali w środę blisko 11 godzin z jedną godzinną przerwą. Około 19.30 w punkcie dotyczącym zmian organizacji komunikacji miejskiej, czyli uruchomienia bezpłatnego autobusu dla odwiedzających Orientarium i zoo, o głos poprosił przewodniczący Walasek. Włączył kamerę, a był wyraźnie zdekoncentrowany, mówił niezbornie, zawieszał głos, wypowiadał momentami zdania bez sensu, stosował zadziwiającą składnię.

Cóż powiedzieć… hmmm... - zaczął radny Walasek. - Ja powiem krótko… hmm… Nie ma co walczyć z zoo. To co się dzieje w przypadku tej dyskusji to jest naprawdę bardzo, jakby to powiedzieć, dyskusyjne. Panie radny, no nie wiem jak to opowiedzieć, ale to z czym mamy do czynienia to jest naprawdę walka z zoo. Ja rozumiem różne uwarunkowania, to są rożne trudne sprawy, ale naprawdę weźmy to, weźmy spójrzmy na uwarunkowania mieszkańców. To tylko tyle. Mieszkańcy potrzebują zoo, a proszę z zoo nie walczyć.

.

Kamerę miał włączoną także radny Radosław Marzec (PiS), do którego kierował swą wypowiedź przewodniczący Walasek. Znaczący uśmiech radnego PiS dowodził, że zorientował się, iż radny KO ma problem z formą intelektualną. Wiadomo nieoficjalnie, że między radnymi wszystkich opcji jeszcze podczas zabierania głosu przez szefa klubu KO zaczęła się wymiana sms-ów z wzajemnymi uwagami i pytaniami dotyczącymi stanu radnego. W następnym punkcie, dotyczącym m.in. inwestycji drogowej, radnego Walaska próbował sprowokować do komentarza Rafał Markwant (PiS), jednak bez efektu. Radym zostało tylko jedno głosowanie, w którym Walasek wziął udział, po czym prowadzący obrady wiceprzewodniczący Bartosz Domaszewicz (KO), zamknął sesję.

WIADOMOŚCI Z ŁODZI

Dziwnym trafem z kanału Rady Miejskiej na platformie Youtube zniknęła transmisja z sesji, ale w internecie nic nie ginie. Fragment sesji z całą oryginalną wypowiedzią radnego Walaska udostępnił na FB profil stowarzyszenia Łódź dla ludzi z komentarzem: „Jak oceniacie formę radnego Walaska? Czy w takim stanie można dobrze pełnić swoje obowiązki?. Klip udostępnił też Kosma Nykiel, społecznik i bloger, współautor społecznego projektu uchwały „Komunikacja miejska na 100 proc.” procedowanej na sesji do wczesnego popołudnia. Mateusz Walasek podczas tej debaty był bardzo aktywny i nie miał problemów, którymi epatował wieczorem. Komentarze pod klipem są jednoznaczne, w stylu 'O matko, ale nawalony" Film udostępniła też Agnieszka Wojciechowska Van Heukelom z pytaniem "czy radny był pod wpływem" oraz radny Tomasz Anielak (PiS) z sugestią by "państwo sami ocenili zachowanie" radnego Walaska.

Radny Walasek twierdzi, że to nie alkohol był przyczyną jego niedyspozycji.

- Jestem radnym od szesnastu lat i nigdy bym sobie na coś takiego nie pozwolił - mówi nam radny Walasek w czwartek rano, już wypoczęty i logiczny. - Moja wypowiedź miała miejsce w jedenastej godzinie sesji, a wcześniej mieliśmy bardzo wyczerpujące dyskusje, wymagające dobrego przygotowania. Byłem po prostu bardzo zmęczony i to wszystko

.

WIADOMOŚCI Z ŁODZI

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany