MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radni KO przejęli komisję rewizyjną w Łodzi. Teraz władze miasta będą kontrolować radni tę władzę popierający...

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
Radny Bartłomiej Dyba-Bojarski.
Radny Bartłomiej Dyba-Bojarski. Mirosław Malinowski
Radni KO odwołali na sesji radnego Bartłomieja Dybę-Bojarskiego z funkcji przewodniczącego komisji rewizyjnej. Wniosek w tej sprawie zgłosili radni KO argumentując to tym, że radny Dyba-Bojarski zrezygnował miesiąc temu z członkostwa w klubie PiS, a więc przestał być radnym klubu opozycyjnego. Co ciekawe sam klub radnych PiS podtrzymywał poparcie dla Dyby-Bojarskiego, jako swojego reprezentanta na stanowisku szefa komisji.

- Uważam ten wniosek za uznanie dla mojej pracy jako przewodniczącego komisji. Budżet Łodzi został fatalnie zrealizowany. Chciałbym podkreślić, że to, że zrezygnowałem z członkostwa w PiS, nie oznacza, że można mnie zaliczać do radnych koalicji – mówi radny Dyba-Bojarski, który zauważył też, że po jego odwołaniu nie będzie miał kto podpisać opinii na temat wykonania budżetu Łodzi skierowanej do Regionalnej Izby Obrachunkowej i będą formalne kłopoty z uchwałą absolutoryjną.

Radny SLD Władysław Skwarka ostrzegał radnych KO, by nie łamali dobrych obyczajów w radzie, gdzie zawsze komisją rewizyjną kierował przedstawiciel opozycji. Ostatecznie za odwołaniem Dyby-Bojarskiego było 21 radnych, przeciw był klub PiS, zaś 11 radnych, w tym klub SLD, nie wzięło udziału w głosowaniu.

Po odwołaniu radnego Dyby-Bojarskiego klub KO zgłosił uchwałę w sprawie powołania nowego przewodniczącego komisji rewizyjnej. PiS ponownie zgłosił Dybę-Bojarskiego. Nie poparli tego radni KO, którzy powołali na to stanowisko swojego radnego PO Kamila Deptułę, który ma pełnić swe funkcję "do czasu gdy klub PiS wskaże na przewodniczącego komisji członka swojego klubu". To ewenement w historii łódzkiego samorządu, bowiem komisją rewizyjną zawsze kierował radny opozycji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany