Rada Miejska: ZWiK do prywatyzacji, restrukturyzacji lub do połączenia z GOŚ i ŁSI

(MSM)
.
. Paweł Łacheta
Rada Miejska w Łodzi przyjęła uchwałę - stanowisko w sprawie przyszłości Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Uchwała nie sprzeciwia się prywatyzacji, a zawiera zapis, że ZWiK może być restrukturyzowany, prywatyzowany lub połączony z innymi spółkami. Zmiana formuły funkcjonowania spółki ma jednak wymagać konsultacji i "społecznej akceptacji", mają też być uregulowane sprawy własności gruntów ZWiK w Nowym Centrum Łodzi. Za projektem głosowali radni PO i część radnych niezrzeszonych, radni PiS i SLD nie wzięli w nim udziału.
Sesja rozpoczęła się od minuty ciszy, którą radni uczcili ofiary katastrofy kolejowej pod Szczekocinami. Na balkonie - już tradycyjnie
zgromadzeni byli związkowcy ze ZwiK. Przyszli ubrani na czarno, mieli biało-czerwone flagi z kirem oraz transparenty: Już blisko do 60 tys. (chodzi o referendum w sprawie odwołania prezydent Zdanowskiej oraz Pogrzeb Demokracji. Władze Łodzi bardzo się przygotowały do sesji - na każdym piętrze i półpiętrze stało po pięciu strażników miejskich, w korytarzu przy szatni ustawiono głośnik nadający dźwięk z sali obrad, dźwięk z sesji był też transmitowany przez internet na stronach urzędu.
- W obecnej sytuacji wielu prezydentów przestraszyłoby się referendum, zamiotło sprawy pod dywan i nie podejmowało koniecznych reform. Ja nie ulegnę szantażowi i nie dam się zastraszyć - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.
Zdanowska zapowiedziała, że brak zmian w miejskich spółkach wodno - kanalizacyjnych (Łódzka Spółka Infrastrukturalna, ZWiK i Grupowej Oczyszczalni Ścieków) będzie oznaczał konieczność postawienia spółki ŁSI w upadłości (ŁSI jest właścicielem infrastruktury wodno - kanalizacyjnej, na budowę której wziął kredyt by zapewnić wkład własny do unijnego dofinansowania; ponieważ rosną raty czynszu rosnąć musi też czynsz jaki ZWiK płaci ŁSI za dzierżawę rur, a ani ZWiK, ani miasto nie ma środków by płacić wyższe ceny).

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

g
gość

nie ma bata żebym podpisał jakąkolwiek listę w w tym temacie podkładaną mi przez związki zwiku - to jest dopiero manipulacja w walce o postkomunistyczne przyzwyczajenia i zbędne ze względu na interes spółki stanowiska - DLACZEGO nie było protestów i list odwołania Jońskiego jak usadzał jak popadnie swoich krewnych, kumpli, znajomków na ciepych posadkach w zwiku a innych zwalniał, DLACZEGO żaden związek nie protestował jak czerwony zarząd zaserwował łodzianom najwyższą podwyżkę cen wody i ścieków od lat ???? DLACZEGO - odpowiedź jest prosta - bo kaska poleciała a teraz profitów nie ma - wszystko w tym temacie

C
Cobra

Zdanowska mowi o szantażu??a może pogadamy o korupcji!!Jak ładnie sie Łódź rozsprzedaje co??Mocna w gębie i nic poza tym!!Wyjazd z naszego miasta!!Odwołać ją i jej żałosną zakłamaną świte!!

k
kola

Koniec POpaprańców nieudacznych bliski, dość już nie można patrzeć na ich zakłamane gęby -obrzydzenie?kto na to głosował to dopiero głab.

Dodaj ogłoszenie