Rada Miejska w Rzgowie ma nowego przewodniczącego

  Rada Miejska w Rzgowie ma nowego przewodniczącego

  (mt)

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Odwołany został przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie Jarosław Świerczyński. Jego następcą jest Jan Michalak.
  Podczas środowej sesji wniosek o odwołanie przewodniczącego złożyło ośmiu radnych, wśród nich ci, którzy w Radzie Miejskiej zasiadali jeszcze przed ostatnimi wyborami samorządowymi, ale też przedstawiciele przedwyborczej opozycji i do niedawna sojusznicy Jarosława Świerczyńskiego.

  O KTÓREJ MECZE POLSKIEJ KADRY [TERMINARZ]

  WIERSZYKI NA ZAKOŃCZENIE ROKU, WIERSZYKI DLA NAUCZYCIELI

  Wnioskodawcy zarzucają byłemu już przewodniczącemu próby narzucania wszystkim radnym własnego punktu widzenia.
  Twierdzą też, że przez czas sprawowania przez niego funkcji, nie tylko dochodziło do konfliktów przewodniczącego z burmistrzem i jego zastępcą, ale też przewodniczący swymi działaniami doprowadzał do pogłębiania się konfliktów między radnymi. „Np. poprzez wyznaczanie miejsc do siedzenia w trakcie sesji” - napisano w uzasadnieniu wniosku...

  Z krytyką radnych spotkała się ponadto tendencja Jarosława Świerczyńskiego do negatywnego komentowania wypowiedzi radnych spoza swojego klubu (Lepsza Przyszłość w Twoich Rękach). Faktem jest, że dostawało się słownie zwłaszcza radnemu Markowi Bartoszewskiemu. Cóż, jako przewodniczący Rady Miejskiej do końca poprzedniej kadencji mocno zaszedł on za skórę dawnemu opozycjoniście i teraz wyraźnie odbierał za swoje...

  Marek Bartoszewski zarekomendował na przewodniczącego radnego Jana Michalaka. Po głosowaniu nowy przewodniczący poprowadził dalsze obrady.

  - Cóż, wraca stare - komentuje wydarzenia z sesji Jarosław Świerczyński. - Ci, co chcieli przejąć władzę, przejęli ją. Ja się za ideał nie uważam, ale udało mi się przeprowadzić sporo usprawnień w funkcjonowaniu Rady, jak choćby transmisje sesji w internecie, czy publikacja w sieci projektów uchwał. A co do zarzutów, to ja przynajmniej nikomu mikrofonu nie wyłączałem... Co teraz? Mieszkańcy wybrali mnie na radnego i jako radny dalej będę pracował dla dobra gminy.

  SZYBKI I PROSTY PRZEPIS NA CIASTO Z TRUSKAWKAMI

  JAK GOTOWAĆ SZPARAGI

  ŻYCZENIA NA DZIEŃ TATY

  Krótkie życzenia na urodziny, wiersze


  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo