reklama

Rada Miejska: Prezydent Zdanowska nie chce absolutorium [TEKST WYSTĄPIENIA]

(MSM)Zaktualizowano 
Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi kolejny raz skrytykowała Radę Miejską w Łodzi. Zarzuciła radnym, że wyłącznie uprawiają politykę, prowadzą kampanię wyborczą i nie kochają Łodzi.

- Od miesięcy na tej sali nie padło żadne dobre słowo o naszym mieście. Nieustannie straszycie mieszkańców, celebrujecie nawet najmniejsze niepowodzenia. Nie kochacie Łodzi - mówi Hanna Zdanowska. - Nie proszę o udzielenie absolutorium, bo od tej Rady niczego nie oczekuję. Dla mnie liczy się opinia łodzian.

Zdanowska swoją przemowę wygłosiła na sali obrad Rady Miejskiej podczas debaty nad udzieleniem jej absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu. Już wcześniej kluby PiS, Łódź 2020 i SLD zapowiedziały głosowanie przeciw absolutorium. Prezydent pojawiła się na sesji po raz pierwszy od dwóch miesięcy.

Według informacji przedstawionych na sesji przez Krzysztofa Mączkowskiego, skarbnika miasta sytuacja finansowa Łodzi jest stabilna (agencje ratingowe utrzymały ostatnio ocenę Łodzi jako BBBplus). Dochody miasta w 2013 r. były planowane na poziomie 3 mld 623 mln zł, a zostały wykonane w 97,2 proc. czyli w wysokości 3 mld 574 mln zł. Wydatki zaplanowano w wysokości 4 mld 36 mln zł, a w rzeczywistości były niższe - 3 mld 807 mln zł (wykonane w 94,3 proc.).

Wystąpienie Hanny Zdanowskiej prezydent Łodzi na następnej stronie

Szanowni Państwo,
w normalnej sytuacji, gdy prezydent może liczyć na konstruktywną współpracę z radą miejską, sesja absolutoryjna jest okazją do merytorycznej rozmowy na temat kondycji finansowej miasta.
Prezydent może oczekiwać racjonalnych argumentów i poważnej debaty. Ma szansę przekonać radnych do swoich propozycji.
Ja na to, niestety, nie mogę liczyć.

Bez względu na fakty, jakie obszernie przedstawił Skarbnik i urzędnicy odpowiedzialni za politykę finansową miasta, dalszy przebieg dzisiejszej sesji jest już od dawna rozpisany na role.
Z ust większości radnych usłyszymy o katastrofie, zagrożeniach i paraliżu. Z góry możemy przewidzieć też wynik głosowania. I żadna dyskusja, żadne argumenty tego nie zmienią.

Szanowni Państwo Radni,
Po mojej stronie są konkretne dane, liczby i opinie ekspertów.
Zrealizowaliśmy dochody do budżetu na poziomie 98, a wydatki na poziomie 94 procent. Mamy niższy od prognozowanego deficyt i dużo wyższą nadwyżkę operacyjną.
Regionalna Izba Obrachunkowa bardzo dobrze oceniła wykonanie budżetu i nie wniosła do niego żadnych uwag.
Międzynarodowa agencja ratingowa, złożona z niezależnych ekspertów utrzymała pozytywną ocenę naszych finansów.
W 2013 r. aż 26 procent wszystkich wydatków czyli, miliard złotych, zainwestowaliśmy w poprawę komfortu życia mieszkańców, wzrost atrakcyjności Łodzi i duże strategiczne projekty, które przyciągną inwestorów i zwiększą liczbę nowych miejsc pracy.
To absolutny rekord. Nigdy nie rozwijaliśmy się tak szybko jak dziś. W Polsce tylko Warszawa inwestuje więcej.

Szanowni Państwo Radni, po waszej stronie od dawna jest już tylko polityka, kampania wyborcza i słowa pełne nienawiści do naszego miasta.
Choć remontujemy najwięcej szkół i kamienic w historii, rewitalizujemy zabytkowe fabryki, budujemy najnowocześniejszy dworzec kolejowy w Polsce, a na naszych oczach powstaje Nowe Centrum Łodzi, to od miesięcy, na tej Sali, z waszej strony, nie padło o Łodzi ani jedno dobre słowo.
Tylko po to, aby sięgnąć po władzę, próbujecie zabić w łodzianach miłość do naszego miasta.
Nieustannie straszycie mieszkańców, celebrujecie w mediach najmniejsze niepowodzenia, trzymacie kciuki, aby nam się nie udało.
Wy po prostu nie kochacie Łodzi.
W tej sytuacji nie proszę Państwa o udzielenie absolutorium, bo od tej rady ani ja, ani mieszkańcy nie spodziewają się już niczego dobrego.
Powiem więcej: Wasza ocena mojej pracy mnie już nie interesuje.
Dla mnie liczy się tylko opinia łodzian.
To łodzianie za pół roku ocenią czy bliższy ich sercom jest wasz czarny obraz smutnego, nieszczęśliwego miasta, czy moja - dynamicznie rozwijającej się Łódzi, która dzięki wysiłkowi wszystkich mieszkańców, dumnie stara się nadrobić stracony czas i dołączyć do grona europejskich metropolii.

Dziękuję za uwagę.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 20

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

e
easyridermom

...powstały za kadencji "Kropa", teraz są realizowane... dzięki pomocy z UE i tzw.in. W 2005 r. (EI) oglądałam na łamach w/w plany (m.in.) odbudowy kwadrantów Śródmieścia... pokrywa się obecnie... Pozostałe, dalekosiężne plany dot. Łodzi też pochodzą z czasu spr. urzędu prez. przez Kropiwnickiego... No cóż... teraz jest to realizowane, a zasługi... hm.... - komu? ;)

G
Groszek

Co ta Mendanowska jeszcze chce sprzedac? Pomnik placu Wolnosci?

a
aaa

babę od koryta, dosć sie wzbogaciła !!!

j
jo

rzeczywiście ważna byłaby dla Niej opinia łodzian to już dawno powinna byłaby ustąpić !!!! kto Jej wmawia że ktokolwiek oprócz wazeliniarzy od wspólnego koryta Ją lubi i popiera ??? niech pokaże sie paskuda na ulicy bez obstawy i popyta ludzi to ją oplują ! trzeba być bezczelnym i zaślepionym by myśleć ze ma poparcie łodzian !!!
to wyjątkowy zaślepiony pychą nieudacznik !!!

j
jo

rzeczywiście ważna byłaby dla Niej opinia łodzian to już dawno powinna byłaby ustąpić !!!! kto Jej wmawia że ktokolwiek oprócz wazeliniarzy od wspólnego koryta Ją lubi i popiera ??? niech pokaże sie paskuda na ulicy bez obstawy i popyta ludzi to ją oplują ! trzeba być bezczelnym i zaślepionym by myśleć ze ma poparcie łodzian !!!
to wyjątkowy zaślepiony pychą nieudacznik !!!

o
oki

Niech już pakuje manatki dośc ,szkoda czasu. 4 lata zmarnowane,bezrobocie zamiast maleć rośnie , tylko na PR nie szkoda czasu i pieniędzy na tym to oni(PO) dobrze się znają

w
wojas

do,,,,,,,,,,,,,,,,sc mam rządów PZPR-u 50 lat imwystarczyło żeby zniszczyćLodz a s l d chce dalej to kontynuować, Partia Oszustów reklamy juz nie potrzebuje kazdy wie co Hanka soba prezentuje takie h.. d...i kamieni kupa a czy rzadzacu miastem musi miec legitymacje partyjną moze dobry ekonom czy czy szewc lepiej to zrobi niż watacha hanki i czarusia.

P
Piotr Przybył

Stwierdzam jedynie, że masz rację, PODKREŚLAM!!!, Masz rację, za chwilkę zostanę zminusowany bo tak myślą Łodzianie. O czym? Nie wiem! Za pewne nie o Łodzi. O tym jak dopiec drugiemu, o lipie jaką tworzy pani prezydent Zdanowska, wiedzą, że dzwoni lecz nie wiedzą gdzie.

.

Cytuję Hanna Zdanowska. - Nie proszę o udzielenie absolutorium, bo od tej Rady niczego nie oczekuję. Dla mnie liczy się opinia łodzian. - SKORO liczy się niby zdanie Łodzian dla Pani Prezydent to czemu mimo to że ludzie pisali w necie że nie chcą trasy w-z robi ją ,czemu robi ronda i zwęża ulice na rojnej itd. skoro ludzie nie chcieli tego ,czemu zlikwidowała na rojnej i na legionów ryneczki skoro Łodzianie chcieli żeby były nadal itd. Czy nadal teraz Pani Zdanowska będzie twierdzić że liczy się z opinia Łodzian....?!

O
OLGIERD

Nie daj sie kobito tym obludnikom trzymamy kciuki!
A najgorsze z obludy LODZ 2020 !

g
gość

To z miłości do miasta zadłużyła je do granic wytrzymałości. To z miłości do miasta olewa posiedzenia rady miejskiej. To z miłości do miasta pompuje pieniądze w trupa w postaci parku wodnego, lotniska i w inne spółki. Ludzie czas przerwać to puste gadanie. Przecież to się du..py nie trzyma.
Inwestycje rozpoczete z rozmachem. Tylko bez głowy. Zamiast wyremontować całe "kwadraty" mista remontuje się poszczególne kamienice i widok dalej zostanie ten sam. Kilka ruin i jedna odnowiona kamienica. Czy to poprawia samopoczucie zwolennikom Zdanowskiej?
Remont Piotrkowskiej za ponad 50 milionów. Był potrzebny? Co zyskali mieszkańcy dzięki niemu poza szarą nieodporną na zabrudzenia jezdnią i chodnikami? W ten sposób ożywia się upadłą ulicę?
Można dlugo pisać tylko po co? Zobaczcie co powiedział Belka o lotnisku. Czy nie miał racji?
Jeszcze jedna uwaga - klakierzy z PO i UM niech sobie darują komentarze. Czas na zmiany w Łodzi. Pozapartyjne! Społeczeństwo do tego dorosło. A partie? Tutaj mam wątpliwości.

c
czytelnik

SLD ile razy oszukało łódz, Miler, Olejniczak jak chcieli poparcia by być u władzy , jak mówili że kochają łódz , jak wielkimi uczuciami są z WIDZEWEM jak będą u władzy to będą stadiony itp. i co byli i nic nie zrobili i stadionów jak nie było tak i niema , dopiero teraz coś się rusza. Tak więc opozycja troszkę pokory.

J
Jarek B

Najlepszy Prezydent jakiego mielismy od dawna !!! Nic dodac, nic ujac.

ł
łodzianin

Cała opozycja diabła warta , Magin jak był przy korycie wraz ze swoim ugrupowaniem to prezydent nosili na plecach , SLD wraz ze swoim byłym policjantem z PRL niech powiedzą co robili gdy ich PZPR był u władzy , PIS za czasów Kropiwnickiego zbudował jedną budowę FONTANNĘ .Dziś wszyscy z opozycji mówią BE , ale mieć plany co do miasta g....o nic a nic w temacie.

L
Ludek

Ci co twierdza ze za zdanowskiej zaczęło sie dziać w Łodzi tak zgadzam sie ale teraz pytanie czy budżet to wytrzyma zaraz będziecie mieli parkowanie po 5zl podwyżkę podatków itd i co w tedy powiecie remont Piotrkowskiej koszt 50. Mln pytam sie po co ludzie w Łodzi nie maja podlaczonej wody kanalizacji

Dodaj ogłoszenie