PUSZCZA NIEPOŁOMICE - ŁKS 2:3. Bardzo ważne zwycięstwo łódzkich piłkarzy

(hof)
Piłkarze ŁKS w ostatnim spotkaniu 30. kolejki pierwszej ligi pokonali 3:2 w Niepołomicach tamtejszą Puszczę. To zwycięstwo dało łodzianom awans na piąte miejsce w w tabeli. Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota nadal liczą się w walce o ekstraklasę, ale drużyna z al. Unii traci pięć punktów do miejsca dającego bezpośredni awans do elity. Nadal trudno zachwycać się postawą ełkaesiaków, ale dziś najważniejsze było zwycięstwo. ŁKS wygrał, strzelił trzy gole i na pewno choć trochę poprawił nastroje swoich kibiców.

PUSZCZA ŁKS RELACJA NA ŻYWO

PUSZCZA2
ŁKS ŁÓDŹ3

90+4' Sędzia zakończył spotkanie. ŁKS pokonał Puszczę 3:2
90+2' Rzut wolny dla gospodarzy, żółta karta dla Marciniaka
90' Arbiter doliczył cztery minuty
90' Kolejna zmiana w drużynie z Niepołomic
89' Piłkę od własnej bramki wybija Arndt
87' ŁKS stara się już szanować piłkę
86' Kibice gospodarzy zachęcają jeszcze swoją drużynę do walki, ale sił już coraz mniej
85' Aut dla piłkarzy ŁKS
84' Faulowany Sekulski leży na boisku
83' Moros ukarany żółtą kartką
81' Zmiana w ŁKS. Srnić za Ricardinho
80' Gospodarze jeszcze próbują poderwać się do walki
78' Gospodarze przy piłce, ale faulowany Wolski
76' Rożny dla Puszczy
74' ŁKS może już grać spokojnie
72' GOL dla ŁKS. Piękny strzał z dystansu Wolskiego
70' GOL dla Puszczy. Po rzucie rożnym gospodarzy wymienili kilka podań, a celnym strzałem popisał się Wyjadłowski
68' Gol dla ŁKS. Strzelał Sekulski, a dobrze podawał Pirulo
67' Dankowski zagrywał do Pirulo, ale górą bramkarz Puszczy
65' Dwie zmiany w drużynie Puszczy.
65' Zmiana w ŁKS, Dankowski za Nawotkę
65' Żółta kartka dla Sajdaka
64' Strzał Nawotki, ale broni go bramkarz gospodarzy
63' Dużo niecelnych podań ełkaesiaków
61' Strzelał Mikołajczyk, ale na szczęście obok bramki
60 ' Zmiana w ŁKS. Schodzi Dominguez, wchodzi Sekulski
60' Rzut wolny dla Puszczy, ok 23 metry od bramki ŁKS
58' Spotkanie nabrało tempa
56' Arndt doskonale broni strzał Radionowa
54' Maciej Wolski dwukrotnie ratuje ŁKS przed utratą gola. Wybijał piłkę z pustej bramki
52' Ricardinho strzelał niecelnie.
51' Radionow zablokowany
b]50' [/b]ŁKS zaczyna grać dynamiczniej i widać, że chce pójść za ciosem
46' GOL dla ŁKS. Bramkę zdobył Ricardinho po zagraniu Pirulo, trzeba przyznać, że ładnym strzałem

46' Rozpoczęła się druga część spotkania. 45 nadziei dla piłkarzy i kibiców ŁKS
45+2' Koniec pierwszej części spotkania
45+1' Mocny strzał Pirulo i rożny dla ŁKS
45+1' Żółta kartka dla Uwakwe, wolny dla ŁKS
45' Sędzia doliczył dwie minuty
44' ŁKS wolno i na dodatek niecelnie
43' Żółta kartka dla Wolskiego za faul na rywalu
43' Łodzianie nie mogą się pozbierać po straconym golu
41' Niecelne podanie Nawotki
40' Rzut wolny dla łodzian
39' Akcje łodzian są przewidywalne i Puszcza radzi sobie z nimi dobrze
37' ŁKS nie ma pomysłu na rozmontowanie uważniej grającej defensywy gospodarzy.
35' Niecelny strzał Pirulo
34' Gol dla Puszczy! Po rzucie rożnym Czarny strzałem głową pokonuje bramkarza ŁKS. Defensywa zaspała
33' Strzał głową Cichania, ale nieznacznie niecelny. To mogło zaskoczyć bramkarza ŁKS
31' ŁKS lekko przeważa, ale nic z tego nie wynika
30' Brakuje składnych akcji ŁKS i bramkowych sytuacji
28' Aut dla drużyny z Niepołomic
26' Rożny dla ŁKS
25' Akcja ŁKS, ale niedokładne podanie do Ricardinho
23' Zablokowane uderzenie Radionowa i rzut rożny. Było groźnie
21' Trener Mamrot głośno instruuje swoich zawodników
20' Nawotka traci piłkę na połowie gospodarzy
19' Dużo walki, ale brakuje płynnych akcji
17' Aut dla Puszczy
15' Puszcza nie kwapi się do podjęcia otwartej walki
14' Łodzianie próbują konstruować atak pozycyjny
12' Brakuje klarownych sytuacji z obydwu stron
11' Jak na razie tempo meczu nie jest zbyt szybkie
10' Gospodarze zaczynają akcję od własnej bramki
8' Zablokowany strzał Radionowa
6' Dominguez zgubił piłkę w środku pola. Strzał gospodarzy trafia w poprzeczkę
5' Gospodarze mogą liczyć na doping swoich kibiców. Są też fani ŁKS
3' Zablokowany strzał Ricardinho
2' Faulowany Sajdak
1' Sędzia rozpoczął spotkanie. ŁKS w czarnych strojach
Godz. 19.25 Mecz w Niepołomicach poprowadzi arbiter Wojciech Krztoń z Olsztyna
Godz. 19.15 Puszcza Niepołomice zacznie mecz w następującym składzie: Górski – Czarny, Pięczek, Uwakwe, Radionow, Cichoń, Knap, Rakoczy, Mikołajczyk, Hladik, Mucha

Godz. 19.10 Zespół z Niepołomic przegrał w trzech ostatnich spotkaniach, a ostatnie zwycięstwo na boiskach pierwszej ligi odniósł 3 kwietnia. A to oznacza sześć meczów bez wygranej i bez jednego choćby gola!

Godz. 19.05 Rezerwowi ŁKS: Malarz- Sobociński, Klimczak, Rygaard, Dankowski, Gryszkiewicz, Sekulski, Rozwandowicz, Srnić
Godz. 19 Treneusz Mamrot (trener ŁKS) przed meczem: – Zawodnicy wychodząc na bosko, na pewno chcą wygrywać i tak samo my jako sztab i tutaj nie szukałbym nie wiadomo gdzieś tam jakiegoś drugiego dna w tym wszystkim, tylko tak jak powiedziałem, tych sytuacji trochę stwarzamy, ale nie wykorzystujemy ich.
Godz. 18.43 Wiadomo już w jakim składzie zacznie mecz ŁKS: Arndt - Wolski, Dąbrowski, Moros, Marciniak - Pirulo, Dominguez, Sajda, Trąbka, Nawotka - Ricardinho.
Godz. 18.40 Pewne jest, że w dzisiejszym spotkaniu z Puszczą Niepołomice nie będzie mógł wystąpić Piotr Janczukowicz. Etatowy w tej rundzie młodzieżowiec ŁKS nabawił się niedawno kontuzji. Wiele wskazuje na to, że nie zagra już w tym sezonie.
Godz. 18.30 ŁKS napisał na Twitterze: „Niepołomice przywitały nas podobnie jak blisko 2,5 roku temu, czyli deszczem”.
Godz. 18:15 - Początek meczu Puszcza Niepołomice vs. ŁKS Łódź o godz. 19:30. Poniżej aktualna tabela I ligi.