Puszcza - ŁKS 2:1. Czwarta z rzędu wyjazdowa porażka ełkaesiaków! Brutalna gra łodzian

W spotkaniu szóstej kolejki piłkarskiej ekstraklasy, rozegranym w Krakowie, ŁKS przegrał 1:2 z Puszczą Niepołomice. Łodzianie od 55 minuty (przy wyniku 1:1) grali w dziesiątkę. Zapewne to przesądziło, że przegrali ostatecznie ten mecz, czwarte z rzędu wyjazdowe spotkane w tym sezonie. Pewnie ten mecz przejdzie do historii, ale na pewno nie z racji dobrej gry ełkaesiaków. Niemal cała drużyna ŁKS ujrzała żółte kartki!

Łodzianie słabo zaprezentowali się w pierwszej połowie. Na początku meczu zamiast na grze skupili się faulowaniu rywali. Sędzia nie zamarzał być pobłażliwy i po jedenastu minutach spotkania ełkaesiacy mieli już na koncie trzy żółte kartki!
Wszystkie upomnienia były za brzydkie faule. Już w trzeciej minucie ukarany został Pirulo. Letniowski w 7 minucie zobaczył żółtą kartkę, czwartą w tym sezonie i nie zagra w następnym meczu ŁKS ( 1 września, z Warta Poznań). Cztery minuty później kartkę ujrzał Dankowski . W 39 też został napomniany Ramirez , ale on za zbyt intensywne dyskusje z arbitrem.

24 minucie spotkania do akcji wkroczy VAR. Sędzia podyktował rzut karny, bo Pirulo kopnął w nogę Zapolnika. Jedenastkę skutecznie wykonał Craciun.

Nie minęło czterdzieści sekund drugiej części gry, a już mieliśmy remis 1:1. Małachowski, debiutant w ŁKS, wyłożył jaka na tacy piłkę Tejanowi, a Holender trafił do siatki, zaliczając debiutanckiego gola w ŁKS. To była 35 sekunda drugiej połowy!

55 znów w akcji był VAR. Okazało się, że Małachowski brutalnie faulował zawodnika gospodarzy i ujrzał czerwoną kartkę. Trzeba przyznać, że pomocnik nie nagrał się wiele w swoim debiucie.

Także o zwycięskim golu gospodarze decydował VAR. Kidrić zagrał do Cholewiaka, a ten w polu karnym wymanewrował dwóch defensorów ŁKS i z bliska pokonał Bobka.

W 80 minucie trener przygotowania fizycznego ŁKS, Paweł Drechsler, ujrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Sędzie uznał, że powiedział o jedno słowo za dużo.

W końcówce spotkania pojawił się na boisku Fase i to był kolejny debiut piłkarza w ŁKS.
Warto odnotować, że do pierwszej części spotkania sędzia doliczył pięć minut, a do drugiej aż czternaście!

Puszcza Niepołomice - ŁKS Łódź 2:1
1:0 - Artur Craciun 25, karny, 1:1 - Kay Tejan 46, 2:1 Mateusz Cholewiak 73

ŁKS: Aleksander Bobek - Kamil Dankowski (84, Anton Fase), Adrien Louveau (46, Engjëll Hoti), Nacho Monsalve, Marcin Flis, Piotr Głowacki - Dani Ramírez (60, Artemijus Tutyškinas), Jakub Letniowski (46, Adrian Małachowski), Michał Mokrzycki, Pirulo (46, Bartosz Szeliga) - Kay Tejan.

Żółte kartki dla ŁKS: Pirulo, Letniowski, Dankowski, Ramírez, Tutyskinas, Bobek, Monsalve, Hoti.