Puszcza - ŁKS 0:2. Łodzianie po raz drugi z rzędu wygrali na wyjeździe [zdjęcia]

W spotkaniu dziesiątej kolejki piłkarskiej pierwszej ligi ŁKS pokonał 2:0 w Niepołomicach miejscową Puszczę. Gole zdobyli Patryk Bryła w 68 minucie i Daniel Ramirez w 84 minucie. Na pewno mecz nie zachwycił, ale najważniejsze jest to, że łodzianie wygrali, dzięki czemu awansowali w tabeli.

Olbrzymi wpływ na jakość tego spotkania miała pogoda. Szczególnie w pierwszej części meczu zawodnikom przeszkadzali na boisku nie tylko rywale, ale również rzęsisty deszcz. Po kilku minutach opadów boisko stało się grząskie, co znacznie utrudniało prowadzenie dynamicznych akcji.

Spodziewano się, że będzie to mecz, w którym ŁKS pokaże, że w klubie z al. Unii nie ma mowy o kryzysie. Łodzianie wygrali i dlatego trzeba z uznaniem wypowiadać się postawie podopiecznych trenera Kazimierza Moskala. Co prawda, ełkaesiacy nie olśnili swoją dyspozycją, ale pewnym usprawiedliwieniem może być to, że szkoleniowiec nie mógł wystawić najsilniejszego składu. W Niepołomicach nie zagrali kontuzjowani – Kamil Rozmus, Bartłomiej Kalinkowski i Wojciech Łuczak. Nieobecność dwóch ostatnich wyraźnie zmniejszała opiekunowi ełkaesiaków możliwość manewrów w drugiej linii zespołu.

Przed przerwą gospodarze stworzyli dwie groźne, ale ani Marcin Stefanik, ani Wiktora Żytek nie zdołali pokonać Michała Kołby. Z kolei łodzianom w pierwszych czterdziestu pięciu minutach nie udało się wypracować żadnej klarownej sytuacji pod bramką drużyny Puszczy.

W przerwie trener ełkaesiaków zdecydował się na wzmocnienie pierwszej linii. Jewgen Radionow zmienił niewidocznego Mateusza Gamrota. Ta roszada wyraźnie ożywiała poczynania ofensywne gości. W 68 minucie dokładnym podaniem popisał się Daniel Ramirez , a płaskim, celnym i skutecznym strzałem popisał się Patryk Bryła. Sześć minut prze końcem spotkania drugiego gola dla gości zdobył Ramirez. Te trafienia dały ełkaesiakom niezwykle cenne trzy punkty.

Bez wątpienia to wyjazdowe zwycięstwo, drugie z rzędu i to bez straty gola, wprowadza w szeregi drużyny z al. Unii znacznie więcej spokoju. Na pewno trener Moskal tego potrzebował.

Puszcza Niepołomice - ŁKS Łódź 0:2 (0:0)

0:1 Patryk Bryła (68)
0:2 Dani Ramirez (84)

Puszcza: Mleczko - Fryc (72, Ryndak), Stawarczyk, Czarny, Furtak - Szczepaniak (64, Drzazga), Żytek, Uwakwe (87, Sajdak), Stefanik, Tomalski - Orłowski.

ŁKS: Kołba - Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Widejko - Pyrdoł, Gamrot (46, Radionow), Bielak, Ramirez (90, Juraszek), Bryła (79, Wolski) - Kujawa.