Pucharu CEV siatkarek. ŁKS Commercecon awansował do ćwierćfinału

Siatkarki ŁKS Commercecon nie miały problemów z hiszpańskim zespołem CV Gran Canaria. Łodzianki wygrały dwukrotnie i są w kolejnej rundzie Pucharu CEV.

Podopieczne trenera Michala Maska wygrały dzisiejsze spotkanie 1/8 finału Pucharu CEV z hiszpańskim zespołem 3:0 (25:23, 25:17, 25:23)
W tym meczu było nieco więcej emocji, niż to miało miejsce we wtorkowej potyczce. Hiszpańskie zawodniczki powalczyły w pierwszej partii i ŁKS wygrał „tylko” do 23. Wprawdzie drugi set rozpoczął się od prowadzenia 6:4 rywalek, ale później łodzianki zabrały się do solidne pracy i zwyciężyły do siedemnastu.
Na początku trzeciej odsłony zawodniczki CV Gran Canaria walczyły dzielnie i remisowały 8:8, a pod koniec seta ŁKS remisował 23:23, ale ostatecznie postawią kropkę nad i.
ŁKS Commercecon: Witkowska, Ratzke, Jones-Perry, Alagierska, Colombo, Grajber, Maj-Erwardt (libero) oraz Pacak, Jukoski, Piasecka.

Kolejnym rywalem ŁKS Commercecon w Pucharze CEV będzie chorwacka drużyna Mladost Zagrzeb.