Puchar Świata. Łodzianka Ola Knop zajęła ósme miejsce

Na pływalni w Berlinie odbyły się zawody pływackiego Pucharu Świata.

Wystartowało dwoje łódzkich pływaków Aleksandra Knop z UKS 190 i Marcel Wągrowski z KU AZS PŁ.
Oli udało się awansować do finału w konkurencji 400 m dowolnym, w którym zajęła ósme miejsce z czasem 4:17,33. Na 200 m była jedenasta - 2:02,88. Marcel uplasował się na 11 pozycji na 400 m zmiennym z czasem 4:35,57, a oczko niżej zameldował się na 200 m zmiennym 2:05,04.
Czekamy na kolejne krajowe i zagraniczen starty łódzkich pływaków, którzy należą do krajowej czołówki
W Berlinie na podium, podobnie jak tydzień temu w Budapeszcie, stanął zawodnik Galicji Kraków Jakub Majerski.
Na dystansie 100 m st. motylkowym z czasem 52.37 zajął drugie miejsce. Wygrał Kristof Milak - 51,78. Czwarte miejsce na 200 m dowolnym zajął Kacper Stokowski z G-8 Bielany.
W finałach pływali także Weronika Hallmann i Wojciech Wojdak (oboje AZS Warszawa) oraz Dominik Bujak (Salos Kielce).