Puchar Polski. Grot Budowlani - kompromitująca porażka

Siatkarki Grot Budowlani walczyły w ćwierćfinale siatkarskiego Pucharu Polski z I-ligową drużyną MKS SAN-Pajda Jarosław. Spotkanie zakończyło się kompromitacją łodzianek.

Mecz wicemistrzyń Polski - Grot Budowlani z zespołem z I ligi miał być spacerkiem dla łodzianek, a na początku nie był. Rywalki walczył ambitnie i skutecznie i w pierwszym secie prowadził 18:15. To podrażniło łodzianki, które przejęły inicjatywę i doprowadziły do remisu 18:18, ale... Po chwili znów lepsze były rywalki. Prowadziły 21:19, 22:21 i sensacyjnie wygrały seta.
Drugi set zaczął się od prowadzenia Pajdy 2:0, a potem trwała zacięta walka punkt za punkt. Do czasu. Gospodynie grały skuteczniej i prowadziły niespodziewanie 21:16 oraz 23:19 i znów wygrały.
Budowlane znalazły się w podbramkowej sytuacji! Łodzianki długo nie mogły przyzwyczaić się do tego, że grały w niskiej hali. W trzecim secie się zmobilizowały. Prowadziły 4:1. Miały inicjatywę, ale minimalną, jednopunktową. W końcu jednak wzięły się do roboty. Prowadziły 17:14 i 20:17. Ambitne gospodynie doprowadziły do remisu 22:22. Ostatnie słowo należało na szczęście do łodzianek.
Początek czwartego seta dla Pajdy, która prowadziła 8:3, 10:6. Budowlane doprowadziły do remisu 12:12 i od tego momentu trwała twarda walka, w której lepsze były gospodynie, prowadząc 19:15. Budowlane walczyły, wyszły na prowadzenie 23.21. Rywalki doprowadziły do stanu 24.24. Po dramatycznej końcówe seta wygrały łodzianki 36:34 i o awansie zdcecydowała piąta partia. Pajda prowadziła 5:3, 10:5, 13:8 i wygrały!!!
Wyjątkowo przykrą niespodziankę sprawiły siatkarki Grot Budowlani, które okazały się słabsze od drużyny z I ligi. Rywalki prowadziły 2:0, łodzianki doprowadziły do stanu 2:2 (36:34 w czwartym secie). W ostatniej ku zaskoczeniu wszystkich nie miały nic do powiedzenia.

MKS SAN-Pajda Jarosław Grot Budowlani Łódź
(25:22, 25:20, 22:25, 34:36, 15:10)

SAN-Pajda: Chmielewska (4), Saj (15), Dudek (22), Jagodzińska (16), Stroiwąs (6), Łyszkiewicz (17), Brzezińska (libero) oraz Hnatyszyn i Bryda (4)
Budowlani: Nowicka (2), Śmieszek (10), Tawrdowska (15), Kraiduba (23), Pencova (16), Bączyńska (13), Stenzel (libero) oraz Maciągowski (1), Babicz (1), Bałdyga i Lewandowska

Developres Rzeszów w Nysie w meczu półfinałowym Pucharu Polski zmierzy się z Legionovią Legionowo, a Chemik Police z Pajdą Jarosław.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani