Puchar CEV. Wygrana ŁKS Commercecon. Co się stało w trzecim secie? [ZDJĘCIA]

W Sport Arenie drużyna ŁKS Commercecon rozpoczęła walkę w siatkarskiej Europie, a konkretnie w Pucharze CEV. Pierwszym rywalem Łódzkich Wiewiór był węgierski zespół Swietelsky Bekescsaba.

W pierwszym secie było 9:4 dla Węgierek, ale role się odwróciły, było 23:18 dla Polek, potem był... remis 23:23 i udana końcówka gospodyń. Drugi set to dominacja łodzianek i wysoka wygrana. Na początku trzeciej partii było 4:0 dla ŁKS. Węgierki walczyły. Były remisy 9:9, 10:10. Łodzianki prowadziły, w końcówce 23:20. Rywali doprowadziły do remisu, a potem wygrały seta, Coś niesamowitego, możliwego tylko w kobiecej siatkówce. W czwartej partii trwała zacięta walka do stanu 13:11 dla ŁKS. Potem systematycznie rosła przewaga gospodyń, które prowadziły 16:11, 22:15, wygrały seta i mecz.
1/16 finału Pucharu CEV - pierwszy mecz
spotkanie reważowe 24 listopada o godz. 18 na Węgrzech

ŁKS Commercecon - Swietelsky Bekescsaba 3:1
(25:23, 25:15, 23:25, 25:19)

MVP: Martyna Grajber

Na stronie łodzianek czytamy: Podczas wyjazdów pucharowych nie ma niestety czasu na zwiedzanie, dlatego nasi goście otrzymali upominki, które nieco przybliżą im nasze miasto Dziękujemy miastu Łódź za przygotowanie pakietów powitalnych dla naszych gości z Węgier oraz sędziów.