Puchar CEV. ŁKS Commercecon przegrał we własnej hali

W pierwszym spotkaniu 1/4 finału Pucharu CEV siatkarki ŁKS Commercecon Łódź przegrał 2:3 z Mladost Zagrzeb.

Zdaniem większości fachowców, to łodzianki były faworytkami tego spotkania. Tymczasem w pierwszych dwóch setach górą była chorwacka drużyna. W trzeciej i czwartej odsłonie łodzianki zagrały wreszcie bardzo solidnie i wygrały wysoko do 14 i 17.
Niestety, w tie-breaku nie było już tak dobrze. Rywalki szybko objęły prowadzenie 7:1, a następnie wygrywały 8:3, 9:5 i 12:6. W tym momencie trudno było już przypuszczać, że gospodynie odrobią straty.

Brązowe medalistki mistrzostw Polski przystąpiły do dzisiejszego meczu już bez Ivny Colombo, z którą łódzki klub rozwiązał umowę.

Trudno powiedzieć, że ełkaesianki pojadą na rewanż do Chorwacji w dobrych nastrojach. Sytuacja ŁKS jest bardzo trudna. We wtorek rewanż w Zagrzebiu. Wygrana ŁKS 3:2 da złotego seta. Każdy inny rezultat premiować będzie awansem Mladost.

ŁKS Commercecon Łódź - Mladost Zagrzeb 2:3 (29:31, 21:25, 25:14, 25:17, 8:15).
ŁKS Commercecon: Ratzke, Jones-Perry, Pacak, Sobiczewska, Grajber, Witkowska, Strasz (libero) oraz Jukoski, Piasecka, Alagierska, Gajer, Maj-Erwardt (libero).
Mladost: Perić, Marković, Popić, Grbavica, Tomić, Samadan, Stimac (libero) oraz Cveticanin, Freund, Papac.

Podopieczne Michala Maska nie mogą się już chwalić samymi sukcesami na europejskim froncie, gdzie do tej pory nie zaznały goryczy porażki. Najpierw dwukrotnie 3:1 pokonały węgierski Swietelsky Bekescsaba, a następnie ani jednego seta nie oddały w dwumeczu hiszpańskiemu CV Gran Canaria, co dało im awans do ćwierćfinału.