Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

PTK - Widzew 50:62. Koszykarskie derby dla łodzianek

(b)
PTK Pabianice - Widzew Łódź 50:62
PTK Pabianice - Widzew Łódź 50:62 Paweł Łacheta
Koszykarki Widzewa po raz drugi w tym sezonie były górą w koszykarskich derbach naszego regionu. Łodzianki pokonały w Pabianicach 62:50 PTK.

To było dopiero drugie zwycięstwo widzewianek w tym sezonie. Za to pabianiczanki nadal pozostają bez wygranej.

Derbowe starcie lepiej zaczęły gospodynie, które wygrały pierwszą kwartę 18:9 i prowadziły do 29 minuty. Wówczas po rzucie Agnieszki Modelskiej po raz pierwszy na prowadzenie wyszły widzewianki (30:28). Trzecia kwarta zakończyła się przy wyniki 39:39 i wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej odsłonie spotkania. Pabianiczanki odzyskały w niej prowadzenie (w 37 min), ale ostatnie minuty należały do drużyny z Łodzi.

PTK Pabianice - Widzew Łódź 50:62 (18:9, 10:21, 11:9, 11:23)
PTK: Gajda 17, Sobczyk 9, Błaszczyk 7, Bogacka 7, Krajewska 6, Salska 2, Piestrzyńska 2, Rozwandowicz 0.
Widzew: Jankowska 12, Rzeźnik 11, Modelska 11, Pawlak 10, Chomicka 9, Bednarczyk 5, Kopczyk 2, Tondel 2, Dziwińska 0.