Pseudokibice Widzewa Łódź i GKS Bełchatów zatrzymani przez policję!

aip
Policjanci na terenie kilku powiatów województwa łódzkiego niemalże jednocześnie zatrzymali 10 mężczyzn w wieku od 20 do 27 lat - członków tzw. bojówek dwóch klubów piłkarskich. Działania miały związek z podejrzeniem ich udziału w bójce pomiędzy pseudokibicami oraz posiadaniem środków odurzających. Za przestępstwa te grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z powołanego w połowie maja 2016 roku Wydziału do walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej w Łodzi wraz z funkcjonariuszami z bełchatowskiej komendy w jednym dniu zatrzymali 10 podejrzewanych członków bojówek Widzewa Łódź i GKS Bełchatów. 6 czerwca 2016 roku , niemalże jednocześnie dotarli do mężczyzn zamieszkałych na terenie powiatu bełchatowskiego, sieradzkiego, łaskiego i zduńskowolskiego. Działania opierały się na zebranym wcześniej materiale dowodowym dotyczącym bójki, do której doszło w nocy z 26 na 27 maja 2016 roku w Bełchatowie przy ulicy Paderewskiego.

Podczas przeszukań u pierwszych wytypowanych funkcjonariusze zabezpieczyli komputery i różne inne nośniki informatyczne. Dodatkowo akcesoria bojówkarskie takie jak ochraniacze na szczęki i odzież z barwami klubowymi takie jakie mieli na sobie uczestnicy bójki. Policjanci znaleźli śladowe ilości marihuany. U części z mężczyzn stwierdzono obrażenia wskazujące na udział w tej pseudokibicowskiej konfrontacji. Cała dziesiątka usłyszała zarzuty. W zdarzeniu mogło brać udział nawet kilkadziesiąt osób. Sprawa cały czas pozostaje rozwojowa a policjanci zapowiadają dalsze zatrzymania.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Justin Bieber został ojcem! (autor x.news/Cover Video)