Filip Bares
epa/pap
Kamil Bury zajął 27. miejsce w sprincie techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich we francuskim Les Rousses. Wygrał Francuz Richard Jouve, a wśród pań triumfowała Norweżka Kristine Stavaas Skistad.

Puchar Świata w biegach narciarskich

Bury w eliminacjach uzyskał osiemnasty czas w stawce, a następnie zajął ostatnie miejsce w swoim ćwierćfinale i ostatecznie został sklasyfikowany dopiero na 27. pozycji.

W rywalizacji wziął udział również Maciej Staręga, ale odpadł już w eliminacjach, zajmując odległą 37. lokatę.

W finale Jouve po zaciętej walce wyprzedził najlepszego w kwalifikacjach Norwega Johannesa Hoesflota Klaebo o zaledwie 0,09 s. Trzeci był Norweg Paal Golberg, który ukończył zawody ze stratą 0,91 (taki sam czas miał czwarty Szwed Edvin Anger).

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata dalej jest Klaebo - 1576 pkt, natomiast wiceliderem Golberg, który zgromadził 1489 "oczek". Dominik Bury zajmuje 39. pozycję (263 pkt), Maciej Staręga 58. (188 pkt), a Kamil Bury awansował na 94. miejsce (85 pkt).

Bieg kobiet

Wśród kobiet Polki we Francji nie startowały. W finale Norweżka Skistad wygrała z dużą przewagą, a dwa kolejne miejsca zajęły Szwedki: Emma Ribom - ze stratą 0,70 oraz Maja Dahlqvist - 1,78 za triumfatorką.

We Francji trwała dominacja Szwedek - łącznie w pierwszej siódemce klasyfikacji końcowej było aż pięć reprezentantek tego kraju.

Zdecydowaną liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostała - nieobecna we Francji - Norweżka Tiril Udnes Weng - 1447 punktów. W sobotniej stawce nie było również drugiej w Pucharu Świata reprezentantki Szwecji Fridy Karlsson - 1160.

Najwyżej z Polek plasuje się Izabela Marcisz, która z dorobkiem 83 pkt zajmuje 79. pozycję. (PAP)