Przyjezdni o Łodzi. Opinie są coraz lepsze...

  Przyjezdni o Łodzi. Opinie są coraz lepsze...

  (msm)

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Opinia o Łodzi jest coraz lepsza – tak wynika z badań, które na zlecenie magistratu przeprowadziła firma IDES Consultans.
  Badanie zrealizowała na przełomie października i listopada wśród 110 osób, pracowników łódzkich firm, w większości z wyższym wykształceniem, którzy nie pochodzą z Łodzi, a tu się osiedlili przed kilkoma laty.
  W badaniach okazało się, że 41 procent respondentów chce zostać w Łodzi ponad 10 lat. Przed przyjazdem do Łodzi 54 procent nie miało o mieście żadnej opinii – ani dobrej, ani złej. Po kilku latach mieszkania w Łodzi 60 procent zmieniło swoją wcześniejszą opinię na korzyść, a tylko 11 procent na niekorzyść.

  – Głównymi zaletami Łodzi według ankietowanych są: atrakcyjne miejsca i ciekawe wydarzenia, dużo terenów zielonych i ambitne inwestycje infrastrukturalne – mówi Wirginia Gostomczyk-Urbańska, prezes IDES Consultans Polska.
  Łódź kojarzy się przyjezdnym z: Manufakturą (11 procent), muralami (7,4 procent) oraz ulicą Piotrkowska (7 procent). Za główne problemy miasta uznają zaniedbania infrastrukturalne oraz niskie płace i standard życia.


  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo