Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przy ul. Piotrkowskiej powstanie targ z unikatową żywnością [zdjęcia]

(izj)
Pierwszy w Polsce całoroczny targ z unikatową żywnością o nazwie Food Boutique powstanie przy ul. Piotrkowskiej
Pierwszy w Polsce całoroczny targ z unikatową żywnością o nazwie Food Boutique powstanie przy ul. Piotrkowskiej MOOMOO ARCHITECT
Około 40 stanowisk gastronomicznych, restauracji i sklepów oferujących potrawy i produkty zarówno regionalne, jak i charakterystyczne dla kuchni całego świata powstanie jeszcze w tym roku na terenie dawnej fabryki Józefa Johna przy ul. Piotrkowskiej 217. Będzie to pierwszy w Polsce całoroczny targ z unikatową żywnością o nazwie Food Boutique.

Zostanie ulokowany w hali o powierzchni 1 tys. mkw. znajdującej się na działce między ul. Piotrkowską a al. Kościuszki, na wprost kompleksu biurowców University Business Centre.
Wierszyki walentynkowe
Przedsięwzięcie będzie polskim odpowiednikiem londyńskiego Borough Market, barcelońskiej La Boquerii oraz madryckiego Mercado de San Miguel. Obok siebie będą do kupienia m.in. francuskie ślimaki, hiszpańskie tapas i polskie sery kozie.

- Pomysł stworzenia targu z jedzeniem z całego świata zrodził się po festiwalu ulicznego jedzenia, czyli Łódź Street Food Festival, który od ponad roku odbywa się na terenie naszego kompleksu – mówi Radosław Szwugier, koordynator projektu „Piotrkowska 217”. - Festiwal był testem, który miał sprawdzić, jak przyjmie się taka idea. Po pięciu edycjach śmiało możemy powiedzieć o sukcesie. Zaczynaliśmy od 40 stoisk, a skończyliśmy na ponad 80 i 15 tys. odwiedzających.

Adaptacja starej hali rozpocznie się w maju (wcześniej, w ostatni weekend kwietnia odbędzie się w niej jeszcze kolejne edycja festiwalu) i potrwa do przełomu września i października. Pochłonie około 1 mln zł.

- Na elewacji obiektu zostanie odkryta cegła, która następnie zostanie pomalowana na szary kolor - mówi Łukasz Pastuszka opracowujący koncepcję przebudowy nowego obiektu. - Okna zostaną powiększone, a świetliki w dachu przywrócone. W środku zostaną z kolei odnowione wszystkie elementy stalowej konstrukcji. Na koniec w hali będą rozstawione kontenery, głównie w szarym kolorze, w których ulokują się restauracje i sklepy.

Między nimi staną stoły z wysokimi stołkami oraz drobniejsze stoiska z pieczywem, owocami i warzywami.

Kompleks dawnej Odlewni Żelaza Józefa Johna to ponad 8 tys. mkw. powierzchni. W drugiej połowie XIX wieku w fabryce tej produkowano najwięcej maszyn włókienniczych i elementów metalowych w ówczesnej Łodzi. W czasie II wojny światowej funkcjonowała tam fabryka zbrojeniowa, a po zakończeniu wojny - Zakłady Mechaniczne im. Józefa Strzelczyka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany